Po havárii letadla se nevlastní bratři Karl a David dostávají na fantastický ostrov Dinotopie. V této dosud neobjevené části světa žijí v poklidné shodě lidé s dinosaury, kteří umí nejen mluvit, ale i číst a psát. Mnozí z nich studují, třeba jako stenonychosaurus Zippo, který je knihovníkem a mluví sedmnácti jazyky. S ním a s Marion, dcerou starosty z Města vodopádů, prožijí oba bratři vzrušující dobrodružství. Život a pohoda na Dinotopii jsou ale v ohrožení, protože energetické zdroje ostrova, bájné sluneční kameny, začínají slábnout. Osud Dinotopie se ocitá v rukou našich dvou hrdinů... (oficiálny text distribútora)

27Raven

Tohle jsem neviděl, takže nemůžu hodnotit. Jen bych chtěl sdělit uživatelům, kteří si zde stěžují na mluvící dinosaury, že autoři si toho moc vymýšlet nemohli, neboť je to inspirované knížkou Dinotopia od Jamese Gurneye. To je nádherně ilustrovaná knížka pro děti. Já sám jsem ji dostal asi v 10 letech a byl jsem z ní tehdy naprosto unesen. Mluvící dinosauři mi vážně nevadili :) ()

Tremono

Příjemná pohádka. Ale. Doporučuji se podívat po stejnojmenné plně ilustrované knize. Ty ilustrace, skoro jako průvodce po možná existující ztracené zemi, zachycují mnohem komplexnější a barvitější svět - nezfilmovatelné. A to je důvod, proč jsem se na tento miniseriál podíval - a zároveň je to důvod, proč jsem trochu zklamaný. ()

B*e*r*r*y*

Pěkná pohádka doporučuji se na ní podívat příbeh vás zatáhne do krásného ostrova s mluvicíma dino tak ne jen dětem ale i dospělím se to bude libyt ()

Seuata

Tento nádherný příběh je TV produkt, tudíš se mu nedá vyčítat to zpracování. Škoda, že to nebylo zpracováno kvalitně, příběh je to vážně úchvatný. Knihu jsem nečetla, asi to budu muset napravit. ()

Akalain

Co mě nejvíc u tohoto filmu zklamalo bylo to že nepoužili knižní předlohu. Tu knížku sem měl docela rád. Jinak byl film dobrý. ()

Tempest

Docela dobrá fantasy, na televizní zpracování pak určitě vynikající. Má trošku pomalejší rozjezd, druhá polovina resp. poslední 2 díly už docela měly spád. Vykreslení dinosaurů bylo vynikající, zajímavý nápad, inteligentní dinosauři a lidi žijící v jedné společnosti. Já osobně jsem se docela bavil, byly to příjemně strávené chvíle s tímto seriál a určitě se na něj zase někdy podívám. ()

Holusacek

Tři díly filmu mého dětství,zařazení do ,,TV seriál´´mě celkem zaráží,ale vratme se k hodnocení.Děj trošičku otrkanější-dva bratři a jejich otec letí letadlem,při bouři letadlo ztroskotá a dva bratři se ocitnou na ostrově dinosaurů...paráda,ale jak jsem byl malý tak mě to bavilo.Obsazení nijak hvězdné,až na pár vyjímek,pár lepších i slabších scén-pro mě lehounce nadprůměrný film,protože tohle jako trojdílný seriál není!=70% na tokovýto film,ode mě až příliš vysoké hodnocení,v některých momentech vyžaduje zkrátit. ()

akneleH

Je to pohádka pro děti s fantazií... máte tu dobrodružství, mluvící dinosaury, dva bratry - každý je úplně jiný, nový svět, tajemství... no co víc by si šlo přát? :-) ()

Veruska.Kuru

Jako malá jsem tohle milovala.. Vždycky jsem toužila do té země a mít kámoše dinosaura.. Krásna pohádka. Milovala jsem to.. Škoda, že teď už to není nikde ke skouknuti ráda bych to pustila dětem. Aby měli též rádi dinosaury samozřejmě jen ty "hodne" . Jen já chtěla mít tyranosaura 😂🤷‍♀️ ()

Indominus odpad!

Svěží pohled na důvod vymření dinosaurů. Proč vymřeli? Protože chtěli! Být tam s takovýma hovadama, taky dobrovolně vyhynu. ()

sad12

Jak bylo již zde řečeno, příběh je katastrofa. Je totiž neskutečným způsobem primitivní, jednoduchý a především předvídatelný. Dále herecké výkony jsou otřesné. Ty jejich reakce znějí tak, že dostali papír do ruky a čtou ho. A Efekty jsou průměrné. Nejsou špatné, ale vypadají jak z konce Osmdesátek. Na Marca Brambilla, autora skvělého filmu Demolition Man hodně slabý výkon. Průměrnost Efektů však u mě tento film zachránila před Odpadem. ()

Jirkacek

Třídílný seriál Dinotopie se stal jedním z prvních, ne-li vůbec prvním filmem na DVD, které jsem si koupil v originálním vydání na dvou discích někdy okolo roku 2003 - 2004. Samozřejmě jsme se tehdy na miniseriál podívali a disk pak putoval do šuplíku, kde zůstal 15 let. Po tak dlouhé době jsem si z děje rodinného seriálu nic nepamatoval a tak jsem se rozhodl podívat se na něj ještě jednou, správně jej ohodnotit a potažmo napsat zasvěcený komentář. Jeden večer jsem tedy shlédl první díl, druhý večer druhý díl a třetí večer na druhém disku závěrečný díl a po skoro 250 minutách jsem měl poměrně smíšené pocity. Filmy o dinosaurech jsem měl již od časů Zemanovy cesty do pravěku velmi rád a v Dinitopii ještěři hráli sice důležitou roli, ale vlastní smysl seriálu byl v něčem jiném. Tvůrcům totiž šlo hlavně o to, poukázat na možné soužití dvou rozdílných ras či dokonce tvorů a také se pustili do hlubšího výkladu negativních i pozitivních vlastností člověka. Zaujala mne také myšlenka, že při vyhynutí dinosaurů před miliony let nedošlo na zničení všech, ale pár jich přežilo a když se pak začali vyvíjet savci, postupně zaujali místo vedle svých ještěřích předchůdců, kteří se dokonce naučili číst a mluvit nebo sloužili dobrovolně lidem. To by podle mne bylo sice hezké, ale vzhledem k špatným vlastnostem člověka nereálné a tak tato možnost existovala pouze v tomto rodinném třídílném filmu. Ten začal havárií malého letadla, v němž letěl otec Frank Scott (Stuart Wilson) se svými syny Karlem (Tyron Leitso) a Davidem (Wentworth Miller). Letadlo spadlo do moře a z letadla unikli pouze kluci, kteří stěží doplavali na břeh neznámého ostrova. Netušili kde se ocitli a uspokojivou odpověď jim nedal ani první člověk, kterého na ostrově potkali. Ten byl oblečen jako v našem světě před 100 lety a byl to obchodník se starožitnostmi Cyrus Crabb (David Thewlis). Muž s brýlemi je zavedl do vesnice, kde žili opět podivný lidé - tedy alespoň s pohledu Karla a Davida - a kde se poprvé setkali s Marion Waldo (Katie Carr), dcerou zdejšího krále. A také s dinosaury, kteří k jejich překvapení žili běžně s lidmi v pospolitosti a nebyli nepřátelé, tedy alespoň ne všechny druhy. Ve vesnici nasedli na dinosauří autobus, který je vezl pustinou do další vesnice a po cestě se setkali s nebezpečnými Tyrannosaury Rexi, kteří je napadli. Naštěstí je zachránila královská letka, která sem přiletěla na okřídlených ještěrkách a které vedl kapitán Oonu (Colin Salmon). Pak již v pořádku dojeli do hlavního města ostrova Dinotopie, kde se setkali s králem říše Mayorem Waldo (Jim Carter). Král je přivítal v jejich novém domově, ale bratři chtěli spíše odejít zpět do toho jejich původního, nicméně jim bylo řečeno, že se z Dinotopie už nedostanou. To se nelíbilo zejména Karlovi, který byl vždy nepřizpůsobivý a začal vymýšlet jak se odtud dostat. S útěkem mu pomáhal Cyrus, který však po Karlovi požadoval několik nelegálních krádeží. Jeho bratr David naopak poctivě chodil do školy a začal se učit zákony Dinotopie i sauří řeč, přičemž oba bratři bydleli u dinosaura Zippa, jenž byl zároveň hlavním knihovníkem. Pomalu začali zapadat do běžného života dinotopijců a přitom došlo i na několik nebezpečných dobrodružství při kterých dokonce náhodou objevili jeskyni předků. V něm podle pověsti byly objeveny Sluneční kameny, které po celé říši zářily ve věžích a jejich světlo chránilo Dinotopii před zlými dinosaury. Jenže kameny během staletí začaly slábnout a když v některých městech pohasly úplně pteradonové je bez milosti zničili. Mezitím se David stal členem královské letky a i Karl konečně trochu zapadl mezi ostatní obyvatele fantastické říše. Bylo však potřeba se po prvotním neúspěchu vrátit do posvátné jeskyně předků a najít nové sluneční kameny nebo cestu ven z Dinotopie. Byl jsem tedy zvědav jak to dopadne, ale neočekával jsem nějaké velké překvapení a tak se také stalo. Celý seriál na mne působil vyloženě jako rodinný film pro děti i dospělé, měl poměrně rozvláčný děj, slušné animace a dobré provedení digitálních ještěrek. Také svět Dinotopie nepostrádal slušnou fantazii, takže jsem jediný problém viděl v rozvleklém ději a nezáživných scénách. Herci se také zrovna nepřetrhli a někteří z nich mi byli vyloženě nesympatičtí, naopak nejvíce se mi líbila maminka Marion a manželka krále Rosemary Waldo (Alice Krige). Suma sumárum, třídílný seriál Dinotopie ode mne získal pouze dvě dinosauří hvězdy **. () (menej) (viac)

2000_2009

Tento seriál bol to najlepšie čo som kedy v prvej polovici nultých rokoch videl, séria to nikdy nehrala príliš na vedu, o to lepši bol za to príbeh. ()