Dramatická TV série z produkce BBC. Jako malé děvče prožila Molly Gibsonová, dcera váženého lékaře, zvláštní setkání se vznešenou paní Kirkpatrickovou. Když se její ovdovělý otec rozhodne znovu oženit a jeho vyvolenou je právě tato dáma, tuší Molly, že to nebude mít jednoduché. Nové události ale brzy zcela zaměstnají její mysl – na návštěvě u známých, kam ji otec poslal, aby ji uchránil od zájmu mladých mužů, je velmi přitahována jejich synem Osbornem… (oficiálny text distribútora)

VLADEK

Bylo by to příjemné standardní staroanglické pokoukání, kdyby Justine Waddell tak nepřehrávala a to muselo být vidět i před těmi 18 lety. Takhle 50%. ()

ste

Staré časy, jejich strohost a strojenost a mladá svéhlavá slečna. Viděli jsme to tisíckrát ale po tisícíprvé opět potěší, je-li to váš šálek anglického čaje. ()

embee

Další skvělá adaptace klasického románu anglické literatury. BBC prostě umí, a její minisérie jsou jedinečné, jak svým zpracováním, tak hereckým obsazením. Tom Hollander opět k sežrání. ()

dvojana

Hlavní mužský hrdina mi přišel mnohem méně zajímavý jak jeho bratr Osborne s velmi realisticky napsaným a zahraným problematickým vztahem s otcem. Molly je sice dobrota sama, ale málokdo se dovede ztotožnit s takovým neposkvrněným jednorožcem. Kdo by navíc skočil na to, že obkreslování brouků ji udělá vzdělanou? Její sestra kdysi udělala neuvážené rozhodnutí a málem skončila někde v Rusku - opět mnohem zajímavější zápletka i osoba. Škoda, že ji pan X nepřesvědčil, že není zloduch. To by byla pravá romantika. Lady Harriet je borka a macecha kráva za 5*. Škoda toho Rogera. ()