Trhovec František Diviš nabízí po jarmarcích laciné zboží, spolumajitel kočovného varieté Bohouš Vosáhlo zase nenáročnou lidovou zábavu. Velmi často se tedy potkávají. Ani jeden z nich si svou činností nevydělá na pohodlné živobytí, nepřipouštějí si však zbytečné starosti. To se ovšem změní ve chvíli, kdy jim oběma zasáhne do života malý kluk. Pepík je sirotek, nemá se o něj kdo postarat a oba jarmarečníci nedokážou odolat prosbě v dětských očích... (oficiálny text distribútora)

Danulinda

Role malé holčičky "drbny" a pana Vosáhla (J. Marvan) jsou tak úžasně zahrané, že především díky nim jsem si film velmi užil. Mistr Marvan je tak dobrý trhový prodejce-nalákávač, že bych si od něj klidně s chutí koupil i velký kulový s přehazovačkou a ještě si došel pro přídavek :-D . ()

Holly_Molly

Překvapivě hodně fajn feel good buddy komedie o dvou kámoších co se neplánovaně stanou otcovskýma figurama pro malýho kluka. Bohužel už dneska celkem zapomenutej a opomíjenej film a přitom je to vtipný, moc hezky se na to kouká a duo Plachta-Marvan s jejich vzájemnou homies chemií je zkrátka skvělý. :-) ()

PabloClavito

Nemůžu si pomoci, ale staré filmy mám rád. Možná jsou trochu naivní, ale je z nich cítit, že lidé se chodili do kina hlavně bavit. Tady tenhle film je postavený na hereckém umění Jaroslava Marvana a já mu to tady věřím mnohem víc než v pozdějších komunistických agitkách jako Dovolená s Andělem. Hold pan režisér je ještě z doby prvorepublikové. ()

JaneAusten

Dala jsem plný počet bodů - jeden je za tu malou drbnu. :-D jenom jedna věcná poznámka. Plachta, který je tu označovván za starce měl v době natáčení 46 let. :-D ()

Udet

..herecký koncert dvou absolutních veličin českého filmu.. ..Vlasta Burian a Jaroslav Marvan zde prostě excelují .. ..jednoduchý příběh se spoustou zábavy i citovým nábojem, skvěle vybrané postavy, výborné herecké výkony i atmosféra starých jarmarků.. ()