kaylin

Americký povídkový horor „Scare Me“ rozhodně nenaplňuje to, co si vytyčil názvem, protože vás prostě nedokáže vystrašit. On nedokáže vystrašit ani ty jednotlivé postavy, ale na druhou stranu se mu zase musí nechat, že se tvůrci alespoň trochu snažili o celkem jednoduché gore a minimálně malinko toho zhnusení ve filmu „Scare Me“ najdete. Ale nějakou atmosféru? Na to zapomeňte. ()

silentname

"Scare Me" je teda celkom slušné zlyhanie. Tento film v prvom rade absolútne nevie čím chce byť, nevie ako spracovať príbeh a dokopy my ako diváci si máme domýšľať, aké mali vlastne tvorcovia myšlienky. Pretože veci buď vysvetliť nevedia, alebo nemali čas a kreativitu na to nám dať viac informácií. Na jednej strane to robí hororovú antológiu, na druhú stranu tu máme príbeh posadnutia (alebo niečoho iného našej skupiny hrdinov. V niektorých momentoch to pôsobilo, ako keby tu tvorcovia chceli robiť drsnejšie a násilnejšie "Are You Afraid Of The Dark", no v reále tu tvorcovia skôr podľa mňa urobili "V/H/S: Viral" s jeho všetkými problémami. Nevadí mi ak tvorcovia všetko nevysvetlia. No vadí mi ak si mi ako diváci musíme reálne nejako snažiť veci vysvetliť po svojom alebo hľadať možnosti ako to celé vlastne mohlo byť, lebo nám absolútne chýbajú informácie. Najväčší problém však je ten, že sa veľmi ťažko nejako buduje vzťah s postavami. V prvom rade o nich moc nevieme a potom sa dokopy na konci z celého filmu stane len bojovanie so šialenstvom a nemá to dokopy žiadnu charizmu ani atmosféru ani nič. A keď už som to načal, povedzme si niečo o atmosfére. Príbehy, ktoré sa tu rozprávajú majú určitú dávku kreativity a sú tam momenty, ktoré fungovali. Lenže problém je, že tvorcovia to viac poňali ako keby nás chceli v určitých aspektoch viac pobaviť alebo nám dopriať mainstreamovú zábavu. Vizuálne atmosféru nemajú, no keby som to čítal ako poviedku možno by to dokázalo niečo vyvolať, lebo nápady tam sú. Problémom je spracovanie. Ale zase za tých pár nápadov, ktoré viem oceniť ten film aspoň trošku vyzdvihnem. Trošku. Podľa mňa tu ide o vysoko premrhaný potenciál. Film sa mal rozhodnúť čo vlastne chcel byť. Ak antológiou, fajn. Ak hororom partie kamarátov v lese, fajn. Ale snaží sa byť dokopy všetkým a výsledne nič nie je dotiahnuté a spracované poriadne. Hodnotenie: D ()