Autobus plný vězňů se na opuštěné silnici stane terčem útoku a řidič (Javier Gutiérrez) musí bojovat o život s pasažéry i útočníky. (Netflix)

Anderton

Námet ako pre ďalší zárez Liama Neesona, avšak Španieli sa tvária, že robia niečo ambicióznejšie. A natočené je to výborne, až by človek skoro zabudol, ako je to priamočiare. Interiér autobusu dotvára už tak vysoké napätie medzi postavami a vonku je hmla a mráz a široko ďaleko nič a nikto, až by zase človek myslel, že sme sa ocitli v upside down svete, kde sa netreba obávať toho, že niekto bude reagovať na oznam vo vysielačke, alebo že by mohla byť nablízku policajná hliadka. Páchateľ s dostatočnou motiváciou na to, aby sme mu držali palce, ale vôbec neberie ohľad na nešťastné collateral damages. Dôležitejšie ale je, že to veľmi slušne šľape. 70% ()

agentmiky

Velice obstojná krimi ze Španělska, která sice nenabídne nikterak originální podívanou, ale na poli těch 106 minut nenastala vyloženě chvíle, která by mě znudila k smrti. Javier Gutierrez to v roli policisty zvládl na jedničku, musím si dohnat jeho filmografii (zejména Mokřinu). Ostatní herecké obsazení vyloženě nenadchlo, ale dokázali, že se zase nejedná o nějakou partu patřící do ochotnického divadla. Film se vytasil s pár brutálnějšími chvilkami (scénka, kdy došlo k ustřelení ruky brokovnicí, za mě jednoznačně vede), snažil se i na poli scénáře, ale tady vidím hlavní mínus (párkrát se mi stalo, že jsem nevěřícně kroutil hlavou a dumal jsem, proč se tato postava chová s prominutím jako úplný debil, plus různé díry ve skriptu, škoda). Vizuál docela obstojný, sem tam člověk zachytí to zelené plátno, ale jak říkám, celkově zvládnuté chvalitebně. Jinak motivace antagonisty se dala odhadnout dopředu, to bezesporu, i tak mě ale závěr příjemně překvapil, ta katarze ve mě vyvolala dostatečné zadostiučinění. Suma sumárum, za mě 6,5/10 ()

oveckaoa

Začátek je dobrý policajt s kámošem převáží 6 vězňů a někdo jich přepadne a pak to jde do hajzlu a přibývají logické nesmysly. Dokážu ještě akceptovat, že jeden člověk postřílí 2 fízly a jednoho zabije ale to, že se do toho auta nedokáže dostat je na pováženou (ať mě nikdo netvrdí, že by to nešlo svářečkou) dále jak se vůbec dozvěděl o tom převozu, když to bylo tajné to se radši vůbec neřeší (názor, že byl bývalý policajt neberu) a jdeme dále ten policejní vůz by se určitě tak pomalu nepotápěl a i celá motivace útočníka je jako by na efekt a ´´šokující,, pointu . Jinak hlavní postava je nejspíše supermuž přežije ranu do ksichtu od pažby zbraně (to ještě budiž), vyleze ze studené vody a nic mu není, nefungují na něho omrzliny a více jak půlku filmy kulhá s průstřelem do nohy nicméně ho to nijak neomezuje běhá jak srnka a dokonce dokáže nejen chytit útočníka , ale vyřešit i zapeklitý případ. 40 procent P.s. je sice pěkné , že někdo co o někoho přijde se rozhodne mstít nicméně zabít kvůli tomu 6 nevinných lidí z 9 není řešení ()

korbitch22

Kriste pane. Stačilo si počkat, až ho za pár měsíců pustí, unést ho, mučit a zjistit co potřebuju. Ne já zabiju tři poldy a unesu bus plný vězňů. Za dobrý finiš milosrdné 2*. Být španělský policajt, asi bych byl hodně vytočenej, protože od La Casa de Papel dělají z tamních policejních složek pořádné kretény. Přežiju střelbu, zmrzlej vlezu do auta a špuntovkou se snažím zastavit tanker. Já musím začít psát pro Netflix scénáře. Kurva fakt musím. 40%. ()

TomX2

Priemerný thriller zo španielskych končín, ktorý nijak zvlášť nenadchne, ale zároveň ani neurazí. Občas sa mi síce dianie zdalo trošičku preťahované a sám som sa pristihol, že sa nudím (zhruba polhodinu pred koncom), ale väčšinou som sa celkom bavil, takže som v rámci možností som spokojný. Španielski režiséri už asi majú točiť napínavé trilery tak nejak v krvi. Akurát je tu pár chybičiek v scenári a motívy vraha nemusia úplne dávať zmysel vzhľadom k jeho predchádzajúcemu počínaniu, ale nejak extra to nekazí celkový zážitok z filmu. Vo výsledku teda divák nespraví žiadnu chybu, keď si film pozrie, ale ak očakáva nejaký silný, mrazivý a atmosférický triler, ktorý ho udrží v napätí a už nepustí, niečo také sa žiaľ nekoná a bude musieť siahnuť po niečom staršom. ()

• Název filmu se objeví až na jeho konci. (Duoscop)
  • Náklaďák přejede ostnatý řetěz a jede ještě nějakých pár metrů. V záběru zezadu na náklaďák je vidět, že levé přední kolo není píchlé. Potom, co vystoupí i druhý policajt, je záběr na přední pravé kolo, před kterým leží ostnatý řetěz. (noxi600)
  • Zraněný policista najde v autě noviny a tam stojí: „Stále se pohřešuje Soledad Gonzalezová.“ Jedná se o odkaz na seriál Ztracená (od r. 2020). (Monishka91)