Máme na to

Publicistický
Česko, 2020, 20 min

Réžia:

Jakub Kolář

Zábavně vzdělávací magazín o vašich financích a nejen o nich. Úspěšná profesionálka ze světa financí Margareta Křížová odpovídá divákům na otázky související se současnou ekonomickou situací, na dotazy, které nás všechny teď nejvíc pálí. Srozumitelně a názorně ukazuje, jak zacházet s penězi v různých životních situacích. Za pomoci dalších odborníků upozorňuje na rizika, kterých bychom se měli při hospodaření s financemi vyvarovat, a radí, o co se zajímat, abychom se nedopouštěli chyb i ve chvílích, kdy život přinese nečekané zvraty. Patříte k lidem, kteří nevědí, jak momentálně řešit své osobní finance? Potřebujete poradit, o jakou podporu požádat nebo jak naložit s hypotékou? Anebo byste si rádi něco koupili a nejste si jistí, jestli teď je ta správná doba? Tak právě pro vás je tu nový pořad Máme na to! (Česká televize)

sorrow odpad!

Další z mnoha vzdělávacích pořadů na veřejnoprávní televizi, který je naprosto zbytečný a vysává koncesionáře. Ano i Česká televize se musí přizpůsobit pandemii a trochu se na ní přiživit novými pořady, když jiné se nyní nenatáčejí. Jakási finanční poradkyně v ochranném štítu radí lidem v jejich investicích. Uvedu jeden ze včerejších "inteligentních" dotazů. Dobrý den, bydlím na vesnici a chtěla bych si koupit kurník, abych si v této těžké době mohla přivydělat prodejem vajíček. Hm, to je zajímavé a na kolik takový kurník vyjde? No, když mně pomohou kamarádi od nás z vesnice, myslím si, tak 40 000 Kč. Hm, a máte nějaké našetřené finance? Jo jo, máme. A kolik? Asi tak 450 000 Kč, šetříme celý život. Hm a jaké máte v rodině měsíční příjmy? Tak 45 000 Kč. Hm a jaké máte rodinné výdaje? Moc velké ne, asi jen 13 000 Kč. Hm, a nějaké exekuce máte? Ne ne, žádné exekuce nemáme, dejte pokoj... Hm, no ta investice do kurníku, když máte takovéto finanční rezervy se mně zdá rozumná, takže za mě SCHVÁLENO hlásí s veselým obličejem finanční poradkyně. Jejda, tak to jste mě potěšila, tak to já do toho půjdu, když jste to schválila, děkuji moc za schválení. Samozřejmě aby vše pochopil i ten největší tupec, na pravé straně se vše sčítá a odečítá, a nakonec nechybí ani razítko SCHVÁLENO, aby to bylo úplně jasné. Nevím, zda byl komičtější samotný dotaz či ta bezduchá rozprava. Člověk, který má půl mega na účtu a každý měsíc ušetří z výplaty dalších 30 000 Kč má potřebu se ptát, zda si může dovolit koupit kurník za 40 000 Kč, jako vážně? Takový pořad má koncesionář sponzorovat??? Za mě jedno velké FUJ!!! ()