Pomáháme s Českou filharmonií 2

(koncert)

Česká filharmonie připravila druhý mimořádný benefiční koncert na podporu postižených koronavirem. V přímém přenosu zazní známé skladby A. Brucknera, J. S. Bacha, H. L. Hasslera, A. Dvořáka, A. Vivaldiho, C. Saint-Saënse, L. Janáčka a F. Mendelssohna-Bartholdyho v komorních aranžích. Všichni účinkující budou vystupovat s rouškami na obličeji a na pódiu dodrží dostatečné rozestupy, čímž chtějí také apelovat na důležitost bezpečného a ohleduplného chování všech obyvatel v tomto krizovém období... Účinkují: Jiří Vejvoda – moderace, Radek Baborák – lesní roh, Aleš Bárta – varhany, Ivo Kahánek – klavír, Josef Špaček, Jan Mráček a Jiří Vodička – housle, hornisté České filharmonie, smyčcová sekce České filharmonie, smyčcová sekce Collegia 1704 a PKF. Jakub Hrůša a Václav Luks – dirigenti. (Česká televize)

Mistr119

Musím říct, že je pro mne koncert trochu zklamáním... Hrůša je dobrý chlap, který to myslí dobře a vážím si Jeho aktivit pro hudebníky v tomto těžkém čase...ale gesto vytěžit peníze pro důchodce, kterým je v této době těžce... nemůžu si pomoct, ale cítím z toho jakousi emocionální propagandu... K samotnému koncertu - těšil jsem se moc na Brucknera...Ten bohužel za současných podmínek zazněl bohužel v pouze instrumentální verzi... a hra všech dechových nástrojů, které byly prostrčené skrz roušku... nevím, jak je teda náš absurdní zákon s rouškama definovaný, ale jestli teda proudí vzduch skrz dechový nástroj (a na podlahu hráčům kapou z nástroje sliny... :D ), nevím, jestli se takto jako na nástroj může hrát dalšího půl roku, aniž by dechaři ostatní spoluúčinkující neinfikovali.. :) Možná proto stáli nahoře? No, přišlo mi to trošku smutné a komické... Nicméně z muzikantského hlediska precizně odvedené výkony hráčské i dirigentské. :) ()