Furies

USA, 1978, 3 min

Réžia:

Sara Petty

honajz2

Muselo to dát práci, už jenom to musím ocenit. Naštěstí to pro mě není jediný klad. Celé to je velmi příjemný krátký film, ve kterém vidíme dovádění dvou animovaných koček znázorněné v různých malířských stylech. Do toho je naprosto dokonale a vhodně vybraná hudba, která tomu dodává přesně takovou atmosféru, jakou to má mít a stopáž je naprosto vhodná a dostačující. Úplně nadšený nejsem, ale líbilo se mi to. Silné 4* ()

bierce

Malé umělecké dílo a neobjevený klenot ve výrazně stylizované animaci, ztvárněné pouze křídou a pastely. Zachycuje dvojici koček sedících u okna, jež od svého prvního protažení začnou procházet koloběhem neustálé transformace skrze kubistické a art deco tvary zpět do své zvířecí podoby a zároveň objevovat veškerá zákoutí svého příbytku. Nejpozoruhodnější je zde právě dokonalé propojení perfektně odpozorované dynamiky a stylu kočičího pohybu s abstraktní animací, jež navíc kongeniálně doplňuje v podstatě free jazz hudba Neda Rorema. Tenhle film si dokážu s klidem představit na zdi kterékoli významné galerie v oddělení moderního umění 20. století. ()