Mimoškolní aktivity

• Južná Kórea 인간수업 (viac)

Nadaný středoškolák nechce, aby jeho život skončil ve slepé uličce. Aby měl peníze na univerzitní školné, vydá se na dráhu zločince. (Netflix)

Vavča

Když se potkají na střední dva sociopati a začnou spolu řešit sociologické otázky budou se dít zajímavé věci! Mladý a realisticky uvažující student si uvědomí, že z neprivilegovaného postavení ho může dostat jen pořádně neotřelý přístup k životu, hodnotám a získávání peněz. Rozjede si tak menší podnikáníčko za pomoci školního materiálu a problémy na sebe nenechají čekat. Psychopati, mafiáni, prohnilí dospělí, členové rodiny, kteří by byli platnější těm děckám mrtví, než živí. Musel jsem s hlavní dvojkou sympatizovat a navzdory zločinnosti jednání jejich pohnuty chápat... Konec poněkud záměrně a násilně moralisticky vnucený proti vývoji původního mužského charakteru (že by snaha zavděčit se čínské cenzuře, která má svoje pařáty kromě USA, čím dál silněji, také v Japonsku, a Koreji. Nebo jen snaha Netflixu jít vládám všech zemí na ruku?). Každopádně pořádný a smysluplný seriál ze střední školy, který tady dlouho nebyl a domnívám se také nebude! Ale třeba se mýlím, Netflix je navzdory veškerým mým výhradám živá voda pro asijský trh... ()

HanzoBureshi

인간수업  je prostě další seriálový zázrak. Začátek je docela pomalu rozjíždějícím startem a divák čeká konkrétní směr ohledně byznysu hlavních postav. Jenomže poté přijde překvapivá změna, která se nemusí ze začátku líbit každému, ale poté se z toho stane neskutečný granát! Líbila se mi atmosféra mezi postavami, aniž by znali mezi sebou skutečnou identitu v této kriminální hře. Na to, že se jedná o školní život, tak mě opravdu překvapila slušná dávka akce a devátá epizoda je toho důkazem. Má to parádní hudbu, parádní postavy, vtipné situace, zvraty a velice překvapivý nápad. Všechny postavy byly super a bavily mě, ať už se jedná o super hlavní dvojici, rozkošnou Minhee nebo drsného pana Lee, a obsazení těchto postav je naprosto skvělé. Občas se seriál ubral zpět do školního života, kde to moc netáhlo, ale i tak se tvůrci snažili. Mé hodnocení: 8/10 ()

zahadum

Silné prekvapenie, seriál ktorý začne veľmi ale naozaj veľmi slabo a už už som to chcel vzdať kedy prichádza radikálna zmena ! Dej tu ide ako kolotoč, zmeny každú minútu, rozpadajú sa vaše predstavy ako by dej mohol pokračovať a celé to ide originálne z jednej drámy aby to mohlo spadnúť do väčšej drámy. Nemýľte sa tým, že je to seriál zo školského prostredia, brutalita dospelých je tu pevne ukotvená na svojom mieste. Jediná moja výhrada je k prvému a poslednému dielu. Ináč všetko ako má byť, dobrí herci, výborná zápletka, neustále sa niečo deje a deje sa toho sakra dosť ! 80 % ()

Yoshitsune

Zníčený sny, za které stálo bojovat. Dvojice hlavních protagonistů, tady s každým dalším dílem padá hlouběji a hlouběji, do hnusné propasti a přitom stáhnou i pár dobrých lidí. Co jen na tomhle seriálu zajímavé, že nebyl díl, kterých bych vyloženě označil za hluchý a nebo že by se v něm nestalo něco důležiitého, každý díl dál posouval děj dopředu a žádný díl nebyl nudný. Ze začátku, je to takové drama, v polovině to žačne být solidní kriminálka a posledních pár dílů, je z toho klasická Korejská vybíjená. Nicméně jak děj ubíhá, tak ty sympatie kterou sem ze začátku s tou dvojicí měl, mně s každým dílem opouštěla, měli hodně příležitostí z toho všeho utéct, neudělali to a skončilo to, jak jen nejhůř to mohlo skončit. Kdo mně z celého seriálu překvapil, byla Seo Minhee která začínala jako šikanátorka a končila jako hrdinka, no a pak pan Lee, ten si to dával už od první epizody. Logicky seriál má otevřený konec a s pokračováním, je to takové nejisté a důvod ? No herec Kim Dong-Hee, hlavní protagonista tohohle seriálu, je tak trochu konfliktní a stačil si nasekat pár hezkých problémů, což je ironie vzhledem k tomu, jakou postavu tady hraje, ale snad to nejhorší má za sebou a bude v pohodě. Pevně doufám že druhá řada bude, protože tenhle seriál je fakt špička. A soundtrack je naprosto úžasný. ()

AffectedFace

인간수업 je prvotřídní pecka uvařená v Koreji, která si na nic nehraje a dává nám to nejlepší z žánru drama a to beze slov. Přesto to není plnohodnotné kvůli některým dílům a občasného natahování stopáže do stejných dějových linek, které ale stejně jsou zajímavé i když už tam pár podobných bylo. Nejhorší na tom celém je, že jedinému člověku, kterému jsem fandil a kousal se do jazyka, aby zůstal až konce prostě zemře. Když už dojde na boj, tak stojí za to, ani ne tak choreografii, ale spíše vizuální stránkou a interakce s prostředím. Obsazení méně známých herců byla dobrá volba, hlavně Min-soo Choia, kterej je nejlepší postavou v celém seriálu. Jin-min Kime přines nám více takto vydařených počinů! ()