Bankovní lupič Banner (Dale Robertson) cestuje poštovním dostavníkem přes indiánské území. V tom přepadnou spřežení Čejenové. Banner a spolucestující se zachraňují v příkopu, kde i barová dáma Amy (Linda Darnell) sáhne k pušce. (MacGuffin)

MacGuffin

Bankovní lupič Banner (Dale Robertson) cestuje poštovním dostavníkem přes indiánské území. V tom přepadnou spřežení čejenové. Banner a spolucestující se zachran´ují v příkopu, kde i barová dáma Amy (Linda Darnell) sáhne k pušce..., H. - Linda Darnell (Amy Clarke); Dale Robertson (John Banner); John Lund (John Carter); Ward Bond (Sen. Blakely); Regis Toomey (Minstrel); Skip Homeier (Frank Banner); Irving Bacon (Tully Morgan) ()

Martin741

Lewis R. Foster mi rezisersky teda nesmakuje, je to hodne remeselna rutina, bez kuska napatia a bez zapamataniahodneho momentu. V hercoch mama prehlad dobry, a tito mi absolutne nic nehovoria, v strede filmu vladnu len slaboduche dialogy : 55 % ()

cheyene

Fanoušek žánru jistě ocení další přínos do sbírky, avšak s největší pravděpodobností si jej zařadí mezi průměrné počiny. Dakota Incident sice není vyloženě špatným westernem, ovšem nemohu se zbavit pocitu, že velice brzy po zhlédnutí se divákovi vypaří z mysli a po nějakém čase již nebude mít valného tušení, o čem že vlastně Fosterův film byl. Když pominu řadu nelogičností v chování postav, tak celou pasáž v příkopu, zejména s blížícím se koncem, mohu ohodnotit jako zdařilou. ()

• John Lund uviedol, že Linda Darnell počas natáčania veľa pila, hoci to nikdy nerobilo problémy. Že vraj každý deň na poludnie pila vodku. (westerns)