Other, Like Me

všetky plagáty

Dokument mapuje vznik pouličního divadla s názvem COUM Transmissions v 70. letech v Anglii. Jejich představení postupně ustoupila tvorbě, která se otevřeně zabývala sexem, pornografií a násilím. Jádro uskupení tvořili dva umělci: Genesis P-Orridge a Cosey Fanni Tutti. Ve světě umění se COUM zaměřili na hudbu a začali novou etapu jako konfrontační skupina Throbbing Gristle. Sestavili si vlastní nástroje, provozovali vlastní nezávislé vydavatelství a zpochybňovali normy rockového vystupování. Throbbing Gristle vynalezli zcela nový žánr elektronické hudby, který nazvali industrial. (Centrum současného umění DOX)

• Poprvé se u nás dokument promítal v Centru současného umění DOX v Praze dne 29. února 2024. Po filmu následovala diskuze s výtvarnými teoretiky, kteří Genesis Breyer P-Orridge znali osobně. Projekce filmu se konala v rámci doprovodného programu k výstavě „Genesis Breyer P-Orridge: It Is a Painful Thing to Be Alone: We Are But One“, která probíhala od 26. října do 3. března 2024 a jednalo se o jeho doposud největší výstavu v historii. (marketagarai)