pipapa

Spíše pro děti a dětinské dospělé míněný protiválečný seriál. Lavina zavalí Mina a jeho rodiče, všichni jsou zachráněni, ale jeden druhému se ztratí a nevědí o sobě. Mina zachrání jeden ze dvou bratrů-pašeráků, Rico, a z Mina a Rica se stanou nerozluční přátelé. Mezitím vypukne 1.světová válka a Rico musí narukovat. Ricův bratr nemá Mina rád a vyžene ho z jejich horské boudy. Mino se vydává na cestu za Ricem, s nadějí, že najde jeho i své rodiče, přidává se k němu i věrný čtyřnohý přítel...Něco vzdáleně na způsob klasického seriálu "Bella a Sebastian" ze 60.let s tím rozdílem, že "Mino" je seriál velmi suchopárný, monotónní, nezábavný, neakční a postupem času začne nudit...Jedna hvězda za krásné exteriéry, pohledného Pierre Cosso v roli Rica a za hezké vojenské uniformy italských vojáků té doby...Jak miluji klasiku "Bella a Sebastian", tak tohle mě opravdu nedostalo. ()

• Televizní minisérie vychází z románu „Piccolo alpino“, který napsal italský spisovatel Salvator Gotta v roce 1926. (Cucina_Rc)