Do psychiatrického ústavu v malém městě nastoupí pracovat mladý psychiatr. Zde se seznámí s ředitelem, který je rovněž mírně vyšinutý a hraje ho ikona slasherů Donald Plescance. Jedné noci vypadne v celém městě elektrický proud a veškeré elektrické systémy v ústavu vypadnou z provozu. Toho využijí čtyři pacienti - nebezpeční maniaci, kteří tak mají možnost uprchnout. Nejdříve si to namíří do obchodu, kde si vyberou každý svoji vražednou zbraň a pak přímo k mladému lékaři a jeho rodině domů .. (Flipnic)

John80

Slasher o 3 utečencoch z psychiatrie , ktorú si popletie nového doktora so starým a preto sa rozhodnú zavítať k nemu domov 3* ()

Knor

Velmi slušnej a na svou dobu originální slasher. Nemáme tu klasicky jednoho zabijáka, co likviduje teenagery na tisíc způsobů, ale několik psychopatů na útěku z psychiatrický léčebny, kteří si vezmou na mušku rodinku v jejich domečku. Jack Palance a Martin Landau jsou doslova ďábelský a jde z nich hrůza. Škoda jen, že není víc krve a mrtvol :-). Tenhle film jede spíš na atmosféru a nějaký to napětí je až v závěru filmu. Slušnej průměr, kterej stojí za shlédnutí. ()

johnsnow

Slušný film ktorý začne viac menej psychologicky až komediálne aby postupne prešiel až do naozaj výživnej polhodinky. Síce ten zvrat ohľadom štvrtého hošana je tak trošku jasný, ale inak to je dosť nečakané a ten záver to bol teda zaujímavý krok. ()

Pan.Antonin

Musím říct, že si u mě Jack Sholder zlepšil reputaci. Jeho prvotina totiž byla mnohem lepší než jeho nejslavnější film - pokračování Freddieho Kruegera. Tohle byla totiž povedená kombinace home-invasion a slasheru. Nejlepší na filmu je herecké obsazení, protože v rolích bláznů uniklých z psychiatrické léčebny se objeví Martin Landau a Jack Palance a v roli ředitele Donald Pleasance. Uvažoval jsem i o čtyřech hvězdách, ale nakonec je kvůli úplnému závěru filmu nedám. P.S. Zdá se mi to, nebo jsou v galerii některé fotografie z jiných filmů? ()

JesterKruger

Co k tomu mám vlastně napsat. Já na slashery nikdy moc nebyl. Upřímně toto není špatný film. Abyste věděli tak moc se v něm nevraždí. Vrahy tu máme rovnou čtyři, a dalo by se říci, že to nejlepší si nechali autoři na konec filmu. Podle recenze i podle mého hvězdičkového hodnocení jste asi pochopili, že toto není film, který musím vidět vícekrát. ()

montel

V jednom malém městě nastupuje do psychiatrické léčebny mladý doktor. Pacienti jej však špatně snášejí a někteří si myslí, že zabil jejich bývalého doktora, aby se dostal na jeho pozici a plánují jeho vraždu. Jakmile se jednoho večera městečko ocitne bez elektrického proudu, využije toho trojice nebezpečných maniaků k útěku a zamíří si to přmo k domu doktora a jeho rodiny a kolem sebe zanechávají spoustu mrtvol...Velká škoda, že byl počátek 80. let na slashery tak ubohý. Samozřejmě najdeme pár vyjímek, ale Alone in the Dark k nim nepatří a nezachrání to ani další doktorská role Donalda Pleasence, který je zde stejně spíše do počtu. Navíc trojice zabijáků je dost o ničem, nedávají filmu žádné grády a tak vlastně ani není důvod nějak se na film těšit. Je to bída. 25% ()