100 lidí

(relácia)
  • USA 100 Humans
Reality-TV
USA, 2020, 33–41 min

Stovka trpělivých duší z různých prostředí se účastní hravých experimentů zkoumajících věk, pohlaví, štěstí a další aspekty lidské přirozenosti. (Netflix)

playboxguest

Vědecky téměř nulově objektivní, bez jakýchkoli skutečných, pořádně podložených, objevů. Je to spíš typická televizní soutěž, než studie, kde ty stejné lidi pro různé úkoly míchají v různorodých (věk, vzhled atd) skupinkách. Máloco z tak malého vzorku o něčem vypovídá. Ústřední trio uvaděčů nepůsobí ani jako dobří vědci, ani jako dobří herci. Není to příliš důvěryhodné, ale je to celkem zábavné. Takový "Malý vědec" pro pobavení. Jako když si chcete s kamarády zahrát nějakou hru. V danou chvíli vás to pobaví, ale o naší společnosti jako takové to nic moc nevypoví. Nejlepší díl (mající nějakou výpovědní hodnotu): Předsudky. ()

ICTS

Musím pochválit. Seriály na takový způsob moc nemusím, ale tohle jsem hltala, až do posledního dílu. Zasmějete se, nebudete se nudit a něco se nového dozvíte! ()

LindaVa

Překvapivě vtipní moderátoři, zajímavé ačkoliv ne zrovna důvěryhodné studie. Číslo 6 - ta zrzka mě neuvěřitelně rozčilovala. Skoro jsem čekala, že na konci budeme jako diváci označovat nejotravnějšího účastníka a bude to součást studie... Nebylo. ()

paja_r

Tahle věc mohla mít potenciál v tom, že mohla přinést vědecké "zboření" zažitých mýtů ve vědách, jako je psychologie, ale místo toho tím "bořením" často vznáší mýty nové, jelikož veškeré experimenty a komentáře mají k vědeckosti daleko. Oněch 100 lidí tvoří docela naivní skupinka a moderátoři jsou tam hlavně od toho, aby bavili jednoduchým humorem a hloupými poznámkami místo diskutování nadějné tématiky, o které pořad v podstatě je. Čekala jsem víc. ()

LordMalak

Experimenty sice zajímavé, za mě hlavně epizoda 5 o motivaci a "týrání", ale ne moc vypovýdající a vědecké. Přišlo mi, že se pokusní Lidé moc často opakují, a nezvažují se další faktory, které mohly některé pokusy ovlivnit. Při půlhodinových epizodách stravitelné, ale nebral bych to moc vážně. ()

mrmartinrohr odpad!

Oproti tomuhle je Too Hot to Handle i Love Is Blind naprosto intelektuální zábava. Asi ani nemám sílu popsat, jak moc špatný to je. Drtivá většina pokusů je postavená úplně pomateně. Účinkující si to spletli s nějakou reality show a dělají ze sebe nonstop blbečky. Moderátorské trio je tak trapné, že ani nevím co na to napsat. Kdyby se jim povedl za celou dobu alespoň jeden vtip, dal bych jim za odměnu alespoň jednu hvězdičku. Strašná věc… ()

PoprockCZ

Rádoby vědecké a vlastně zahrnují i zajímavá témata, jenže pokusy jsou občas prováděny s velmi nízkým počtem lidí, takže číselné výsledky se prezentují doslova v jednotkách. Je to spíš populárně než naučně dělané. ()