Rockfield, studio rockových hvězd

• Veľká Británia Rockfield: The Studio on the Farm

Neuvěřitelný příběh dvou velšských bratrů, kteří proměnili svou farmu v jedno z nejúspěšnějších nahrávacích studií všech dob... Black Sabbath, Queen, Simple Minds, Oasis, Manic Street Preachers nebo třeba Coldplay – to je jen část kapel, které v průběhu několika desetiletí nahrávaly v neobvyklém studiu Rockfield. Původně se totiž jednalo o rodinnou farmu bratrů Wardových. Ti ale snili o něčem jiném – chtěli dělat hudbu. Proto si na půdě svého statku postavili studio a začali nahrávat se svými přáteli. Podnikání se jim slušně rozjelo, zvířata opustila stodoly a hudebníci se nastěhovali do volných ložnic. Nechtěně tak spustili první nezávislé rezidenční nahrávací studio na světě – Rockfield. Pověst o neobvyklém studiu se šířila rychlostí blesku a rychle si získalo mezinárodní uznání jako místo, kde chtějí nahrávat známé kapely. Mimo zakladatelů studia své vzpomínky přidají i takové hvězdy jako Ozzy Osbourne, Robert Plant, Jim Kerr, Liam Gallagher nebo Chris Martin. (Česká televize)

Marze

V severním Walesu jsem by deset dní v prosinci u Snowdonia národního parku a každý den a noc s malými přestávkami husté pršelo. Země přišla o lesy a před větrem se není kde schovat. Takováto atmosféra asi přeje hudbě. ()