Humři: Rytíři hlubin

(TV film)
  • Nemecko Hummer - Kämpfer der Tiefe (viac)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Nemecko, 2018, 30 min

Réžia:

Sigurd Tesche

Život v zálivu Chedabukto před lety málem zničil tanker, ze kterého unikly tuny ropy. Příroda se tu ale skoro zázračně vzpamatovala a dnes se tu daří velké populaci humrů. Bývalo jich tu dokonce tolik, že byli považování za jídlo chudých... Rytíři z hlubin vyrazili na tažení a jsou pokrytí brněním od hlavy až k patě. Stejně jako středověcí bojovníci jsou i oni dobře vyzbrojení – ne meči a štíty, ale nůžkami a kleštěmi a zbrojí pokrytou bodci i háky. Jenže i přesto, že jsou dobře chránění a ve svém okolí se skvěle vyznají, mnoho z těchto hrdých rytířů čeká temný osud. Mnozí z nich skončí na talíři. Po celém světě žijí gurmáni zamilovaní do těchto věhlasných korýšů – humrů. Ale humři fascinují i mořské biology, kteří je neúnavně zkoumají. Vydejme se po jejich stopě na Cape Breton, ostrov v severním Atlantiku, který je součástí kanadské provincie Nova Scotia, kde žije největší populace humrů na světě. (TV Prima)

FuLister

Jak říká moje přítelkyně: Humři jsou boží! A tudíž i tento krátký dokument u humrech, který není ovšem jen o nich, ale i dalších nejen mořských živočiších, je logicky boží. ()