Český lodní lékař se tropickém ostrově náhodně setkává s krajany - emigranty. Pod jeho vlivem se sympatická mladá žena, která odešla do ciziny se svým starým nemocným otcem a sobeckým a bezcharakterním manželem, rozhodne k návratu do vlasti... Politicko - dobrodružný film výrazně podprůměrné kvality. (oficiálny text distribútora)

Hombre8

Docela se líbilo. Pěkné prostředí, pěkní herci, pokud se někdo nedokáže přenést přes ideologickou podstatu, která má navíc reálný základ, jeho chyba. Možná to bude i tím, že když se napíše do záhlaví dobrodružný film, tak si pod tím filmové stádečko dokáže představit jen Toma Cruise v kokpiktu, jak masakruje Vietkong. ()

vinducha

Je jasné , že J. Sequens byl oblíbenec režimu , totiž  že si mohl točit takovéto snímky v té době  na barevný materiál a to i venku ,  to jen potvrzuje. Otázka je , kolik těch atraktivních záběrů bylo z Guiney a kolik z Bulharska. Na choreografii té 1 bitky mezi J. Valou a J . Holým je taky  pěkně vidět , že v 60. letech ještě po žádném MMA a jiných dalších kontaktních bojových sportech,  nebylo ani slechu ani vidu. Jinak s tím R. Hrušínským to opravdu tedy vymňoukli. ()

raininface

Doporučuju všem, kteří mají rádi žánrové obrázky, rádoby domorodou hudbu, slaboduchý děj a francouzskou konverzaci. Třešeň na dortu: Hrušínský v roli černošského policejního komisaře. ()

Drslw

Tesne pred vznikom Novej vlny Čechoslováci dokázali, že vedia na svetovej úrovni aj Starú vlnu... Keby to bol francúzsky film, nikto by nepindal. Nečudo, že si Sequens túto tému aj štýl Sequens zopakoval aj v Bella Vista. ()

milos.bradik

Příšerná komunistická ideologická slátanina ovšem s výbornými herci, nejvíce mne zaujal ten černošský komisař v podání Hrušínského, to by dnes už asi neprošlo. ()