Seriál Kruhy + Kříže vypráví příběh Sephy, členky černé vládnoucí třídy a dcery předního politika, a Calluma, který je představitelem bílé spodiny, někdejších otroků černých. Oba jsou přátelé už od útlého dětství a dál to mezi nimi ani zajít nemůže, neboť černí a bílí se do sebe nikdy nesmí zamilovat. Na pozadí předsudků, nedůvěry a masových nepokojů v ulicích se mezi Sephy a Callumem zrodí vášnivý vztah, který oba dostane do velkého nebezpečí. (HBO Europe)

BigJohn02

Černá komedie o tom, jak černí dobyli Evropu, teď jsou vzdělaní, vládnou svým bílým poskokům a zuby nehty se brání nějakému multi-kulti. Autorka zřejmě chtěla v bílých probudit pocit viny, ale u mě to tak nějak nefunguje. Koneckonců, apartheid jsem zažil jen ten bolševickej, kdy se společnost dělila na lidi a nadřazené komouše. ()

kukkik odpad!

Tahle myšlenka není ani zábavná ani zajímavá, jak si tvůrkyně předlohy očividně myslela. Na jejím kontě jsou pouze propadáky a béčkové braky, jejichž jakousi popularitu zajišťuje pouze jeden společný znak - nenávist k bílé rase a lítost nad otroctvím rasy černé. To je ovšem velice silné téma a těžké břímě minulosti, které bylo stokrát bravurně zpracováno a uchopeno a s důstojností a vážností, která němu náleží, zfilmováno či napsáno. Ne však v tomto případě a rozhodně ne touto autorkou. Jinými slovy, i tento seriál se řadí mezi dnes v USA populární blackwash vlnu, jejímiž znaky jsou děravý až žádný děj, nelogičnost, hněv a motiv pomsty a nenávisti, někdy s linkou konečné potupy a smíření s možností souznění. Toť bohužel vše ale na tom se stavět nedá, nedá se prostě natáčet jeden seriál a film za druhým podle šablony "bílí kolonisti byli otrokáři!". To je sice pravda ale nevím, proč by za to dnešní generace měly trpět znovu formou těchhle neumělých, bezvýznamných a horkou jehlou šitých populistických slátanin. odpad! ()

Arsenal83

Nuž, človek by aj dumal, že o čo v tomto diele šlo? O historickú alternatívu alebo o skôr o dejinnú víziu? Lebo ak Albion ovládli černosi, tak na základe pôrodnosti sa to už pomaly deje. Ale zdatne im konkurujú ľudia z moslimského sveta, takže to sa ešte uvidí. V každom prípade autorka predlohy je černoška a jeden z režisérov je tiež černoch, takže seriál má v tom prípade len jednu základnú úlohu: ukázať to tým bielym, že ako ťažké je byť rasovo diskriminovaní. A do toho už len plochý dej, trocha odboja a veľká láska, ktorá končí samoobetou čiernej postavy. Prvá časť bola inak výborná, navnadila, ale ďalej sa to veľmi neposúva, keďže je sledovaný len jeden rasový cieľ. ()

VashCZ

...and they lived happily ever after. Osobně vidím tento seriál spíše jako velmi kvalitní telenovelu, protože na sci-fi drama je tu až moc nelogičností. Dvě silné ženské hrdinky a jeden mladík jsou hlavními hrdiny. Všichni kdo tomuto dali odpad by se nad sebou měli zamyslet. A teď tvrdá recenze. Že se africké imperium pozvedne a dobije evropu... a stejně to tu bude v alternativní realitě vypadat skoro jako teď... no jasné, tak velký rozpočet nemá nikdo. Černí a bílí žijí s americkým prezidentským systémem v zemi Británie. Bílí nemohou volit a mají oddělené nemocnice a jiné úřady. Bílý mladík služky se zamiluje do černé dcery ministra a už se s nimi točí kolotoč v tomto prapodivném světě. Do toho jim kecají matky, sourozenci, a aby se neřeklo tak trochu i otcové. Bohužel ti černoši byli moc mírní a prakticky vůbec nebyly rasističtí, spíš jen poťukávali. Nedalo se tomu věřit, spíš romantismus, telenovela. Herecké výkony super, ale scénář... ten scénář a režie to už vůbec nemá cenu mluvit... Oni by to uměli, viz. scéna v modré ústřici, ale jsou příliš zabedneni předsudky. V druhém dílu jsem to chtěl kvůli velkým nelogičnostem vypnou, ale dal jsem to. V pátém dílu jsem to chtěl kvůli absurdním nelogičnostem vypnout, ale když jsem zjistil, že dílů je jen 6, tak jsem to dal. Oproti Altered Carbon, které je taky moderní sračka, je to prostě slabší. Některé filmařské výtvory využívají postav, aby ukázali nějakou velkou myšlenku. Ty jiné, a to je dle mého spíše bohužel tento případ, využívají velkou zajímavou myšlenku, aby ukázali zajímavý vývoj postav. 40% za dost dobrý seriál pro ženské, ale nic moc seriál pro action-sci-fi fanouška(já :-D). ()

nash.

Rozhodně zajímavý námět, který mohl být parádním příspěvkem na téma alternativní historie. Kdyby ho do rukou nedostali líní rutinéři. Když odhlédnu od toho, že dějově je to mizerné, stále zůstává faktem, že k vytvoření alternativní historie nestačí vzít slaboduchou telenovelu a pouze v ní prohodit černé a bílé. Takhle to nefunguje. Historie v takto nastavenými výchozími body by se vyvíjela jinak, takže svět v období, do kterého je děj zasazen, by vypadal značně odlišeně. Ať už jde o kulisy nebo společnost. Jenže přemýšlet nad něčím takovým se tvůrcům buď nechtělo nebo na něco takového nemají dostatečnou mozkovou kapacitu a představivost. A podle toho to také dopadlo. ()