Maggie's Farm

honajz2

Jak jsem se na to strašně těšil, tak o to víc mě mrzí, že jsem z toho ve finále zklamaný. Čekal jsem něco ve stylu Přírodních věd, ale spíš to byl mix nejslabších záběrů z nich a určité (ne)funkčnosti Ruhru. Možná to takhle zní moc kriticky, když člověk chápe o čem píšu, ale vyloženě špatné to určitě není, některé (obzvlášť venkovní záběry) mají něco do sebe a když už nefungují poeticky, člověk u nich ocení jejich nápad. Těch povedených záběrů není málo, navíc občas mají určitou hloubku v tom, že to jsou rutinní, kancelářské/tovární prostory, u kterých si člověk váží jakékoli drobnosti, aby v nich vůbec dokázal den co den přežít, jenže skoro všechny záběry nemají takovou sílu a nejsou tak zajímavé, aby dokázaly fungovat po celou svoji délku. U Benningových filmů si většinou buď ty záběry užívám po celou dobu, nebo aspoň jejich délka má určitě opodstatnění, jenže tady není ani jedno a tak se není čemu divit, že jsem z toho zklamaný. No nic, snad mě Benningův nejnovější film zaujme víc, až ho budu mít možnost vidět. Už od pohledu vypadá hodně slibně. Lepší 2* ()