Infiltrace: Obchod se soucitem

(TV film)

S neúprosnou pravidelností nás dojímají příběhy postižených zvířat na internetu, přispíváme na jejich léčbu. Ale kam ve skutečnosti jdou naše peníze? A je možné, aby registrovaná chovná stanice prodávala nemocná a vyhladovělá zvířata? Se skrytou kamerou odhalujeme téměř dokonalý kšeft se zvířaty... Ve čtyřech a půl milionech českých domácností žijí zhruba dva miliony psů a milion koček. Kromě toho, že tato zvířata jsou chlupatá a mají hebkou srst, jsou dokonalým kšeftem. Podle právníků z Animal Eye je obchod se zvířaty třetím největším ilegálním byznysem v České republice. Hned po drogách a prostituci. Čas od času se v médiích a na sociálních sítích objeví fotky a videa množíren. Jsou vrcholem ledovce. Od těch, kdo se černým obchodem v jeho zrůdných modifikacích zabývají, máme k dispozici materiály a informace s tím, že se k situaci vyjadřovat nemohou. Jde tu totiž o život jim i jejich zvířatům. Velké, leč čisté peníze se točí i kolem zvířat samotných. Jen za veterináře utratí Češi ročně více než dvě miliardy korun a další dvě dají za krmivo a za další zboží. K tomu je tu nekonečně široký šedý trh. S neúprosnou pravidelností nás denně dojímají fotky „zachráněných“ zvířátek, kterým můžeme poslat peníze na transparentní účet a zlepšit jim život. Stojí nás to pár korun a máme dobrý pocit. Ale z čeho přesně? Kam jdou naše peníze? Jak tohle celé funguje? (Česká televize)

elixir

Perfektní reportáž, více takových je potřeba, aby rádoby "obchodníci", množírníci a jejich nohsledi byli v pozoru, kdy zase na ně vykoukne zvídavá osůbka. Je třeba si uvědomit, že kupovat či jakkoliv jinak získat (pakliže je násilím všechny neodcizíte) zvířátka z množíren, možná ze svého přímočarého pohledu je zachraňujete, ale zároveň přispíváte k jejich kšeftu. 1. Ověřte si koho dotujete, 2. chtějte vše vidět, 3. použijte internet a zjistěte si něco o dotyčných "chovatelích", sbírkách atd. 4. zprovozněte Vaší šedou kůru mozkovou. ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ Komentáře podivuhodných osob ♣Takaru♣ a ♠Esmit♠ mě vedou k zamyšlení, že jejich koment je "bullshit". Ano, tak prosté to je. Asi nedávali pozor, možná by měli zkouknout tenhle díl Infiltrace ještě jednou, jinak doporučuji si ještě zopakovat alespoň první stupeň základní školy, jelikož trocha finančních počtů se tam přeci jen objevuje. Bílí koni mnohdy ani neví, že jsou takhle využívání, jako třeba možná dotyčná paní ve snímku, problém je, že pokud vytvoříte sbírku,vybere se obnos a stále se nic neděje, místo toho se kupují pračky, auta, dávají se zbytečné velké sumy do poradenství, asi něco smrdí nemyslíte. Na závěr pan veterinář P. Foglar by se měl nad sebou zamyslet. ()

oveckaoa

K uživateli/ce Esmit asi takhle na účtu mají přes 5 milionů (bylo to asi více nedával jsem pozor, ale ta částka tam zazněla) za ty prachy si můžou koupit nový barák o natření barvy na zeď ani nemluvě nikde tam neřešily, že mají mět vilu pro ty kočky řešily tam pouze , že mají mít ty kočky lepší umístnění. Paní co mluvila anglicky nikdo nedusil ona se jí ptala hned jestli tam je někdo kdo umí česky a , když nebyl (došla později) normálně s ní mluvila sice to byla pouze spíše gestikulace, ale mluvila. Jinak v dnešní době je vše o prachách ženská uplatí veterináře (nejspíše i veterinu, aby jí to nezavřela) , aby dal posudek, že kočka nebo pes je v pořádku někdo tu kočku případně psa koupí jelikož vidí posudek a řekne si je v pořádku beru ji a dozví se opak a pak solí zbytečně peníze. Já třeba chodím každý rok do depozita v Nedakonic a tam mají přes 100 koček a mají to tam vybavené daleko lépe než ta paní a to ty kočky neprodávají, ale darují a cca 2 roky mají finanční krizi a žijí z darů. Ohledně toho psa z té sbírky to, že jí ho nikdo neukázal je taky divné ani bych se nedivil kdyby ani neexistoval a ta fotka byla někde přebraná s tím, že posílejte prachy. Jinak je smutné, že místo, aby stát zakročil a tu stanici jí zavřel tak nedělá nic a musí ty kočky kupovat kočkomilové a kočkomilky ze svojich peněz, aby ty kočky měly normální život. ()

Pavlínka9

:D Hej, konečně někdo natočil, co se děje s penězi, které lidé zasílají na nemocné kočičky, pejsky a jiná zvířátka :D Jako vidět tu roční uzávěrku s nějakými 5ti miliony a nemít ty titanové nožičky pro kočičku, o kterou tam jde :D Tak to je záhul :D Neskutečné. Lidi, uvědomujte si,kam dáváte peníze :D ()

Esmit odpad!

Jednostranná reportáž o ničem. V kleci byly čisté podložky a kocourek byl očividně po operaci, tak potřeboval klid a nemohl mezi ostatní. No, tak mají rozpadlé stěny, přispějete jim na opravu nebo co? Kdybyste jim dali 10 milionů, určitě budou mít stěny i do růžova s obrázky. A dusit paní, co mluví anglicky a vy na ní česky, abyste si na ní udělali bulvární skandál, tak to je opravdu hnus nechutný, hlavně, když byla tak milá a ještě vás přivítala a moc se snažila vyjít vstříc. A nádobí v kuchyni? Tak to je fakt skandální, to ani nevím, co dodat, že má někdo v kuchyni nádobí... Jste nechutný. Tenhle pořad naprosto klesl. ()

Takaru odpad!

Předem se omlouvám, ale podobnou "sračku", která si hraje na něco, čím ale zdaleka není, a ani nemůže být, vzhledem k tématu a především ubohému zpracování, jsem dlouho neviděl. Toto "veledílo" dělá veškeré ochraně zvířat pouze medvědí službu a komentáře paní Kubišťové to opravdu nevylepší. V naší zemi se dějí skutečné děsivé věci nejem zvířatům, ale bohužel i lidem. To, co je v dokumentu prezentováno, má ale k těm opravdovým problémům, které je nutné řešit, tak daleko asi jako já ze svého venkovského domečku, kde štastně žiju v souladu s přírodou s minimální ekologickou stopou, do vily na plaží v Bondi beach. Autorky "dokumentu" nechť si raději stoupnou k plotně a uvaří svým ratolestem dobrou večeři, ale především, ať už příště nedostanou ani korunu na podobné bezcenné NIC. Pan veterinář má u mě palec nahoru, má neskutečnou trpělivost. Já bych těm ježibabám coby nenapravitelný altruista již dávno otevřel dveře, aby mi je nerozbily, až je budu kopat do řiti....... ()