Pomsta votrelca

• Česko Kripozoidi (viac)

Po třetí světové apokalyptické válce vojenští dezertěři najdou opuštěnou vědeckou laboratoř, ve které neznámý výzkumník vytvořil obrovskou příšeru, která se přeměňuje do různých forem života. Je sadistická a krvelačná. Napětí i erotika... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

PKD

Tak ano, sprchující se Blanka byla fajn. Hl. z profilu. Ale proč rovnou 3? Inu proto, že tam jsou 2 vycpané (nesouhlasím se zdejším pojmem plyšové, páč tak vůbec nevypadaly) krysy, které vždy někdo hodí po herci či herečce na libovolnou část těla a vůbec se nikdo ani nesnažil je aspoň trochu rozpohybovati, třeba packy nebo ústa. Takže je to prostě nehybná vycpanina s kukadly jako zrcadly.;-) A po lítém souboji je pak dotyčná postava zase hodí zpět requizitáři, který je naštěstí mimo záběr. To jsem byl vždy v plné pozornosti. Ano, byly tam jen 2, ale svým stoickým (rozuměj nehybným) výkonem si mě ihned získaly o dost více, než hl. stvoření, které sice na vás cosi chrstne a vy pak vyblinkáte černou fujfuj srajdu a máte kukadla už ne jako zrcadla, ale jako nemrtví v Resident Evilu. A kteréžto se po notném množství 3.posilující dávky (kterou jsem dnes shodou okolností absolvoval i já, snad dopadnu lépe, checht) změní na...a to se podržte, ne moc hezké batole (ženám s dětmi by se asi líbilo, nevím:) které mi těžce připomíná jeho bratříčka z Jacksonova Braindead. A jak že to dopadlo? No, ne moc dobře.;-) P. s. hudba je opět bžunda, připomínající mi tentokráte score z Friday the 13th pt. III. Délka, tak akorát. S 90min. by to s velkou pravděpodobností bylo nudící k smrti. Další pochybná a pokleslá lahůdka se supr názvem, odškrtnuta ze seznamu. Pokud by to bylo čb a ženským se změnily účesy, skoro by jste přísahali, že jde o utajený film z 50tkové monster éry, která často plodila přesně takovéto piškuntálie.;) ()

kaylin

„Kripozoidi“ jsou akční béčko, které má něco trochu z „Vetřelce“, ale rozhodně ani v jednom ohledu nedosahuje jeho kvalit. Prostě je to odlehčená podívaná, kde nechybí sex, nebo spíš nahota, ale překvapivě se dostaví i napětí a sem tam možná i nějaká lehce děsivá scéna, která bude dána především hrou světla a stínu, respektive hlavně stínu, kdy toho moc neuvidíte, ale dost jen naznačeno. ()

choze

Ultralaciné vetřelcoidní videocéčko šmrncnuté postapem. Jedno simandlovské skladiště, jedna plyšová krysa, pár hereckých polen, to celé zákeřně zabalené do cool malovaného obalu. Pro zajímavost - snímek společně produkovala trojka pravidelně kooperujících béčkovo-céčkových společností, Beyond Infinity, Titan Productions a Urban Classics (dohromady např. OTROKYNĚ Z KONCE VESMÍRU, ÚTOK ZABIJÁCKÝCH SEXBOMB, NARUŠITEL) a béčková společnost Empire Pictures (GHOULIES, TRANCEŘI, RE-ANIMATOR, ZE ZÁHROBÍ, VĚZNICE, MISTR LOUTKÁŘ, ARÉNA, ROBOT JOX). Jak poznamenal Rob Roy u nesrovnatelně lepšího CYBORGA s van Dammem - tak tohle bylo na usnutí i ve čtrnácti. A to to má jen 72 minut. 1 hvězda za Linneu. Boobie count 1 (Linnea). ()

POciSEM

Zase jednou musim prehodnotit. Po mizernym rozjezdu s kyselim destem a pobihackou mezi mosty v juesej se to zvrhne v zajimavej masakr. I kdyz je to tezce obslehnutej Alien, tak si to drzelo velice slusny tempicko a vecere v pulce filmu mi prisla o krapet desivejsi nez ve slavnejsim souputnikovi (miluju hektolitry krve ktery tecou do oci a do nosu a do kamery). Navic kdyz si vemu ze vetsina ze zucastnenych hercu jsou drzitele cen za best porno filmy tak smekam pomyslny klobouk. A ta rvacka s alien miminem je tresnicka na thrash dortiku. Kdo nevidel neuveri ()

panjosef

Klasické béčko osmdesátých let, vycházející z vetřelčího modelu. Krom úvodní krátké sekvence se celý film odehrává v uzavřených prostorách a má velmi komorní charakter. První část filmu, kdy postavy postupně objevují prostory podzemního krytu dýchá poměrně slušnou (s ohledem na béčkový charakter filmu) stísněnou atmosférou, zajímavá a zneklidňující je scéna četby deníku na počítači. S postupem času, objevením mutanta a zejména trikově ne moc povedené plyšové krysy se atmosféra začíná vytrácet a film se mění ve standardní honičku po chodbách, což špatně kontrastuje s úvodním budováním napětí a komorním charakterem příběhu. Závěr je poměrně očekávaný, včetně finálního znovuprobuzení mutantova potomka. Po zhlédnutí na VHS v cca 11-12 letech jsem tvůrcům měl za zlé právě ono velmi laciné trikové provedení zmutované krysy, hlavní mutant je zvládnutý poměrně slušně. Jinak mne v dětství snímek bavil, při současném zhlédnutí v něm oceňuji zejména první polovinu, která sympaticky buduje atmosféru sklíčenosti a klaustrofobie, včetně podbarvení decentním ambientním hudebním doprovodem. Díky tomu přidávám o jednu hvězdičku navíc a dohromady to dělá slušnou trojku. POSTŘEHY: Když dezertér Jesse hledá v datech na pracovním počítači informace o předešlém dění v krytu, nalezne seznam členů zmizelé posádky a v seznamu těchto jmen figurují známá jména filmových tvůrců, spisovatelů sci-fi atd. - Roger Corman, producent tohoto snímku John Schouweiler, Chuck Band, Forest Ackerman atd. Vtipné a sympatické. ()

• Natočené len za 12 dní. (beso74)