Setkání u Krkavčí brány

(neoficiálny názov)
  • Austrália Incident at Raven's Gate (viac)

Richard Cleary (Ritchie Singer) se na farmě snaží změnit běžné zemědělské postupy. Zaměstná svého bratra Eddiho, kterého právě propustili z vězení. Napětí v osobních vztazích nevěstí nic dobrého a tak nevěnují pozornost tomu, že se kolem farmy začínají dít záhadné věci. Později jsou napadeni cizí silou, která začne pomalu zabíjet. (Hans.)

corpsy

Austrálske BLÍZKE STRETNUTIA, nie až v takom globálnom merítku, zato strihnuté hutnou hororovou atmosférou. Spokojnosť vzhľadom na to, v akej kategórii sa nachádza a z akej krajiny pochádza. ()

honajz2

Nakolik jsem k tomu měl v první polovině určité předsudky, kvůli přehnané rozvláčnosti děje a soustředění se především na vztahy mezi postavami, které ale nebyly dostatečně důvěryhodně vedené, v druhé půlce se z toho vyklubal dost zajímavý film, který do klasického dramatu míchá zdařile prvky thrilleru, mystery, sci-fi nebo dokonce i hororu. Nadšené dojmy mi pak sice krapet shodil bezradný závěr, který pořádně neví, jak svoji zápletku zakončit a co mělo znamenat posledních 5 minut netuším především, pořád doufám, že mi uniklo něco v "překladu", byť díky znalosti jiné de Heerovy sci-fi mám aspoň určitou představu, nicméně i přes to je to pořád dost zajímavý film, který má nejednu působivou scénu, slušné herecké výkony, povedené hororové a mysteriózní scény, podmanivou atmosféru a když pominu některé příšerné střihy, líbilo se mi to i po filmařské stránce, včetně hrátek s barvami. Malý rozpočet mi nevadí už vůbec, problém mám jen s nedotaženým scénářem, což sice je jen jeden problém, ale zato obrovský. Brání mi to dát víc jak tři hvězdy, ale zajímavá podívaná to byla určitě. SPOILER A jestli jsem dobře pochopil, v ranči Krkavčí brána přebývalo nadpřirozené temné zlo, které pohltilo lidské tělo i myšlení a pořádně zničit ho mohlo jen jiná nadpřirozená bytost, dost pravděpodobně mimozemská a rozhodně dobrá... tohle se dá interpretovat více než jedním významem, KONEC SPOILERU ale posledních 5 minut mi do toho krapet hází vidle. Silné 3* ()