Nech půdu žít

• Česko Nech půdu žít (viac)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2019, 26 min

Environmentálny dokument zoznamuje širokú verejnosť s dôležitou úlohou pôdnych organizmov na tvorbe pôdnych segmentov a na utváraní vlastnosti pôdy... Vznik, údržba a správne fungovanie pôdy nie je možné bez pôdnych organizmov. Armáda mikróbov a drobných pôdnych živočíchov sú najlepšími spojencami, ktorí pracujú spoľahlivo. Pomáhajú riešiť zásadné problémy, akými sú výživa ľudstva a klimatická zmena. Dokumentom sprevádza známy pôdny biológ doc. RNDr. Ladislav Miko, Ph.D. (RTVS)

Narciska

Jako učebnice života - ukazuje svět půdy, co a kdo ji tvoří, k čemu jednotlivé složky slouží a jak to udělat, aby to tak bylo i při naší činnosti. Kromě shrnutí zásadních vědomostí o půdě do komplexního celku navozuje pocit harmonie, když se daří přirozený běh přírody obnovit a udržovat. ()

rakovnik

Střízlivý dokument s odborným strohým průvodcem. Fakta a detaily, hovořící v podstatě o existenčních problémech lidstva bez emocí, zato s velkou erudicí, zkušenostmi a nadějí do budoucna. Překvapil mě vztah mezi pálením biomasy a s tím spojeným dificitem živin pro půdu. ()