Wild Grass

• Čína Qiao mai feng zhang (viac)

Vavča

Wild Grass je pro mě Wong Kar-Wai do 21. století, síla nápadů, invence, svěžest, svébytnost, perfektní audiovizuální look romantického dramatu s realistickými prvky, něco takového jsem dlouho neviděl, režisérský debut jako hrom. Totálně mě to přejelo, tenhle nostalgický výlet do 90.let čínského maloměsta se rozhodně vyplatí vidět. Už jen proto, že film obsahuje řadu ikonických momentů, uvidíte zde absolutní hereckou špičku Sandra Ma, dále nejvíce sexy a schopná herečka čínské pevniny Elane Zhong, která má neskutečně atleticky vypracované tělo, je neskutečně krásná a charismatická. V propleteném příběhu uvidíte osudy tanečnice, která chce prorazit v cizině, malé rebelky, co chce vypadnout do velkého města, jazzového trumpetisty, který je na hraně zákona a pokouší se najít své místo ve společnosti... Proč odhalovat příběh, to má tak neskutečnou sílu a atmosféru, vzpomínky na Chunking Express, A Fishy Story se mi derou na povrch šedé kůry mozkové. I pokud vám nic čínské filmy poslední tří dekád neříkají, tohle by jste měli vidět, a sledovat prosím do konce! ()