The Beatles: Get Back

Dokumentárny / Hudobný
Veľká Británia / Nový Zéland, 2021, 7 h 50 min (Minutáž: 139–174 min)

Recenzie používateľa DJ_bart k tomuto seriálu (4)

The Beatles: Get Back (2021)

REKVIEM ZA ROCK N' ROLL. Třídílný observační dokument 'Get Back' od slavného novozélandského režiséra Petera Jacksona odhaluje dosud nezveřejněné archivní záběry a audionahrávky, které velmi sugestivní optikou rámují portrét nejslavnější a nejvlivnější hudební kapely všech dob, liverpoolského kvarteta známějším pod názvem Beatles, při tvorbě jejich stěžejního alba 'Let It Be'. Peter Jackson by se měl každopádně vykašlat na důchod v Hobitíně a místo toho až do konce kariéry režírovat dokumenty, protože z původních 60 hodin materiálu sledujících tvůrčí krizi kapely, jejich emoční frustraci, ale i momenty vizionářského entuziasmu a kamarádství, Jackson zúžil na hodin 8, a vytvořil tak fascinující a neobyčejně komplexní epitaf jedný ikonický kulturní éry, která navždy změnila tvář muziky, a která skončila 30. ledna '69 na střeše Apple Corps v centru Londýna nad hlavama nic netušícího davu. Navíc vzhledem k tomu, že dokument produkovalo Disney, jsou Beatles oficiálně disney princezny. A to se vyplatí! Kam se hrabe LotR. Peace ✌️☮️🎵🖤 ()

Druhá část: Dny 8–16 (2021) (E02)

Peter Jackson by se měl vykašlat na důchod v Hobitíně, a místo toho až do konce kariéry režírovat dokumenty. Kam se hrabe LotR. ()

Třetí část: Dny 17–22 (2021) (E03)

Tohle excelentní zakončení týhle osmihodinový beatlemánie je esence toho, proč mám pozdní tvůrčí etapu Brouků zcela nejradši. Peter Jackson vytvořil fascinující a neobyčejně komplexní epitaf jedný ikonický kulturní éry, která od základů navždy změnila tvář muziky, a která skončila 30. ledna '69 na střeše Apple Corps v centru Londýna nad hlavama nic netušícího davu. Klobouček. ()