Dvacetiletá Cathrine má na první pohled všechno: zajímavou práci na poradní lince pro mládež, byt v trendy kodaňské čtvrti a milujícího přítele. Jenže jednoho dne Cathrine potká Selmu a sama zjistí, že láska je sice mocná čarodějka, ale sex je démon. (Česká televize)

eexDon

Für mich - 60%, - /málomluvné, líně se táhnoucí, občas až melancholické s divným závěrem/, + /nějaké ty erotické scény, jistě, aspoň něco/, hodnocení - vztahový seriál po dánsku, který mě trochu nudil, trochu se táhnul, celkově takový průměr, nic moc extra ()

wege

Myslím, že Česká televize krásně plní svou roli i na internetu. Obsah ivysilaní vypadá dobře a je v něm několik zahraničních seriálů na rychlé shlédnutí. Bohužel Sex zatím u mě jako jediný fakt propadl. Ano je to natočeno s nápadem a tak, že to u nás moc nevidíte. Ale zároveň vás ta holka, co by pořád chtěla a on ne, tak hledá jinde, nezaujme. Je to takové odfláknuté. Vlastně se v tom nic neděje, ale i přes tu krátkou stopáž to působí zdlouhavě. Je tam ale fenomenální scéna, kdy je ona v prdeli (brečí a tak), telefonuje s kámoškou, ale stejně se u toho láduje kebabem. Více realistickou scénu jsem dlouho neviděl. ()

Vajonek

Tohle je, dá se říci, takový poměrně realisticky působící, ale vcelku obyčejný příběh či spíše vhled do určitého úseku života pár mladých lidí s jejich vcelku všedními starostmi a radostmi. Přirozené civilní herecké výkony pro českého diváka neokoukaných herců, velmi příjemná doprovodná hudba, kamera, to, jak se zde daří zachytit zdánlivé maličkosti (sázka o spořádaní citronu, koupání kamarádek v jezeře...), které ale krásně dokreslují nebo alespoň naznačují, jaké ty představované vztahy, partnerské i kamarádské, jsou, na čem jsou založené, jakou mají dynamiku. To vše pak z tohoto seriálu, který by mohl jinak být takovým obyčejným průměrem, dělá sympatický počin, který člověk zhlédne se zájmem. Seděla mi k tomu i ta krátká stopáž, dá se na to podívat v kuse, člověk z toho pak má v zásadě skoro film a působí to celé přesně tak akorát. Možná bych šla v některých místech více do hloubky, ještě více přiblížila chování a charaktery postav. I tak se ale miniseriálu z mého pohledu docela dobře podařilo na diváka přenést pocity, prožitky zúčastněných, ukázat, co může mladý člověk řešit, jak může být zmatený, nejistý atp. A o tom je seriál podle mého mnohem více než o sexu, jak by se mohlo zdát z názvu. Líbil by se mi také možná trochu jiný (šťastnější a konkrétnější) konec. I když i ten zvolený mi do toho vlastně seděl - ty lidi jsme zastihli na začátku v určité etapě jejich života a vztahů, chvíli jsme je sledovali a pak zase opustili, svým pojetím bylo od začátku asi celkem jasné, že se nám nemá dostat nějakého uceleného obrázku, vše vyřešit s nějakými přesnými obrysy a konturami... Celkově jsem ráda, že jsem se k Sexu dostala, bylo to zase jednou něco trochu jiného než proslulé severské krimi, určitě doporučuji... 80 %. ()

mira007

Možná kdyby tenhle otevřený seriál patnáctiminutových kraťasů přišel v devadesátkách, tak je to naprostá bomba - život dvacetiletý holky alá láska, sex a něžnosti  ... nicméně je rok 2022 a tohle je zdlouhavé v řadě zapomenutelné nepodstatné nic, které zbaběle používá ten pozornosti poutající název. ()