Víteček

Příběh o mexickém chlapci z 19. století, který se musí postavit Quetzalcoatlovi za pomoci mírně přihlouplé kouzelné bytosti s dokonalým čichem a dvou duchů, starého zmateného conquistadora a dívky z naší doby. Postupně procestuje velkou část světa v létající vzducholodi, aby našel pomoc ve svém boji. Určeno spíše mladšímu publiku a pro něj si myslím, že je to dostatečně dobrá podívaná. Umí to být celkem zábavné a postavy jsou docela fajn. Je to jeden velký mix, který míchá legendy z celého světa. Nevím, zda by to pro někoho nemohla být až příliš velká směska všeho možného a zda tam nebylo až příliš sterotypizování kultur, ale osobně myslím, že to bylo v pohodě. Příběhu bych vytkl, že byl chvilkami mírně zmatečný. Asi hlavně proto, že byl občas docela uspěchaný a v některých epizodách se přeskočilo na jiné místo, přímo do děje, bez nějakého bližšího vysvětlení. Neškodilo by možná, kdyby to bylo o něco delší a extra čas byl využit k rozvinutí příběhu. Vypadá to pěkně, i když si myslím, že rozpohybováno to mohlo o něco být lépe. Anglický dabing postav byl dobrý. Celkově jsem se bavil, ale nějaké výhrady tam byly. Hodnocení je spíš na 3,5*, ale spíš bych to doporučil, než ne, takže nechci, aby to jako jediné hodnocení mělo trojku, proto dávám víc. Trochu mě mrzí, že to zcela zapadlo. P.S. Minutáž je sice psaná jako 26 minut, ale na začátku je asi minutová znělka a závěrečné titulky mají nějaké 3 minuty, takže ve skutečnosti je to jen nějakých 22. ()