Vymítač

• Poľsko Egzorcysta
Poľsko, (2017–2018), 6 h 47 min (Minutáž: 9–13 min)

Bogdan Boner – maľovanie domov, kosenie trávy, práce všeho druhu a... exorcista na polovičný úväzok. Strastiplný príbeh jedného dobrého chlapa, ktorý bojuje všetkými dostupnými prostriedkami proti silám zla. Ešte sa nenašiel démon alebo fľaša vodky, ktorú by nezvládol. To celé len za mierny poplatok bez faktúrky, no s faktúrkou by bolo ešte drahšie! (Da_reba)

CheeseFigure

Poliaci sa s tým neserú. Pôvodne som nečakal, že ma táto kravina, založená na prízemnom humore, tak chytí. Ale stalo sa. A poľský dabing sú len a len plusové body navyše. ()

zlishaack

Naprosto skvělá záležitost. "Jak se říká Mexičanovi s třema čů+ákama? Metallica." Pro mě osvěžující seriál plný černého humoru, který (naštěstí) nezná hranic. Polština všemu dodává třešničku. "O cholera!" ()

Killbilly

UWAGA SPOJLERY ! Pro nás, co jsme na polské televizi rostli samozřejmě srdcovka, protože nikdo neumí nadávat jako poláci. Humor pravda pubertální, fekální a vulgární, některé epizody slabší. Co mě přišlo osvěžující po všech věcech z Netflixu a televize vůbec, že tato trashy animace mnohem víc zobrazuje ten náš ostblock svět, tak jak je, než cokoli jiného. Lidi pálí v kotlech bor*el, nikdo nemá prachy, kouká jak by ušetřil nebo s něčím vydupal, když auto tak Renault Thalia nebo Daewoo Lanos, puberťáci si kupujou 1 pizzu dohromady, dát u stánku kebab je svátek. A s tím zobrazení onoho světa, kde nejde o to, že tam hoří nějaké ohně, ale že je to peklo, tedy život na ouno. Těžká příšerně mizerně placená práce, zlí šéfové, panovačné baby, celopošný zákaz kouření ... no peklo. Kopce narážek na kolickou církev a Ksianz Natan tego Boji sie i Satan, to je frajer jak Eso Rimmer. ()