Návštěvní místnost

Rumunský vězeňský systém umožňuje od roku 2006 lidem odsouzeným k odpykání trestu odnětí svobody uzavřít sňatek ve vězení. Většina vězňů udržuje již existující vztahy s konkubínami či partnery a partnerkami žijícími za zdmi vězení. Přesto však existuje zvláštní kategorie trestanců, kteří si najdou životního partnera či partnerku během jejich pobytu ve vězení. Buď je to někdo zvenčí, nebo osoba, která si – stejně jako oni – odpykává trest ve vězení. Naším cílem bylo hovořit s lidmi, kteří se nacházejí ve zvláštní situaci, kdy jsou zbaveni svobody a láska se pro ně stává jakousi náhradou za jejich volnost a skýtá jim možná jedinou naději na lepší budoucnost. Adi si s Anou začal poté, co ji spatřil na fotce, kterou získal od svého spoluvězně z cely. Na základě toho odstartovala dlouhá výměna dopisů a vynucených setkání, během nichž se navzájem obžalovávali z fiktivních důvodů. Právní systém však musí brát jejich obvinění vážně a snažit se je dokázat. Mihai zahlédl Evu v televizi a trval na jejich seznámení – vzájemně si vypověděli své životní příběhy a nakonec si vyznali lásku. Posléze začali plánovat svatbu, aniž by se kdy setkali tváří v tvář. Cristina a Constantin Baronovi procházejí poslední dva roky velmi bouřlivým vztahem. Potkali se ve vězení během jednoho představení, vzali se, hádali se prostřednictvím dopisů a nyní nemají daleko k rozvodu, ačkoli jsou oba zavření v jiné věznici a setkávají se pouze během svých manželských návštěv. Film je poskládán z řady rozhovorů, v rámci nichž si různé páry svěřují své životní příběhy, potvrzují si svou lásku a sdílejí plány do budoucna. (HBO GO)