silentname

Mám pre vás dobrú a zlú správu. Dobrá správa je, že počas natáčania tohto filmu nikto nezomrel. Zlá správa je, že neviem, kde v tom hľadať komédiu. Alebo... možno aj viem z čoho mala komédia plynúť, no mne "I Blame Society" neprišlo vtipné. Tento film je podľa mňa skôr ukážka, ako môže filmový tvorca zošalieť a priniesť so sebou projekt, ktorý viac ukazuje psychické problémy, než nejaký humor. Na druhú stranu musím povedať, že dávam Gillian Wallace Horvat istú dávku obdivu. Už len z toho titulu, že natočila niečo, čo pôsobí celkom originálne a okrem toho to podáva väčšinou celkom presvedčivo. Najhorší moment je asi keď sleduje správy a hodí pohár. Jemnejšie to asi už nešlo. Ale okey. Dávam kredit filmu aj za to, že som sa pri ňom nenudil. Miestami to je celkom slušne bizarné a záver so "Stalin" je podľa mňa skoro niečo ako z "Dextera". No mojou najväčšou otázkou na tento film je, že aký budeme mať z neho ako diváci prínos. A prečo na jeho konci sme sa dočkali reakcie od producentov ako od totálnych magorov. Neviem či si tento film nájde reálne aj nejakých divákov. S určitosťou viem, že tradiční filmoví diváci to budú považovať za absolútnu katastrofu, fanúšikom komédie by som to neodporúčal vôbec. Ak ale ste niekto, kto chce vidieť ako sa môže režisérka projektu do niečoho tak ponoriť, že z toho urobí absolútnu autentickosť (síce s nie najlepšími efektami) a začnú sa kopiť telá, tak potom je to pre vás. Ja som sa pri sledovaní nenudil, no nemôžem povedať, že by som sa pri tom nejako extra bavil. Takže výsledne som s filmom tak pol na pol. Hodnotenie: C+ ()