Liberální politik Gerben Kooistra se dočasně stává starostou malého města, aby získal čas při řešení „soukromého problému“. Brzy zjistí, že pohraniční vesnice je centrem pašeráků drog, v jejichž čele stojí ostřílený zločinec Toontje van Wanrooji. To, co se původně zdálo jako snadný úkol, se promění v nebezpečnou misi, když si uvědomí, že se musí pustit do boje s Toontjem, aby se znovu dostal na vrchol. Mezitím se jeho syn zamiluje do Toontjeho vnučky a chystá se objevit pravou podstatu Gerbenova tajemství. (Cinemax)

Renfield

Směska komorního thrilleru z prostředí menších mafií a pohanské mytologie, ve které je čas i na řešení Me Too. Takhle to zní dost neuvěřitelně, nicméně to tam vše je a pohromadě to tak úplně nedrží. Když si záporák Toontje tak nějak udělá jméno a je mu možné věřit jeho nebezpečnost, dobručí se do rituální scény a jeho aura je ta tam. Nebylo by na škodu ubrat na mystičku a to i přesto, že svým způsobem právě to dává filmu nějakou originalitu. Jinak je tu několik zajímavých bizarních výjevů a spousta naprosto nezajímavých postav. Prakticky jsou to všichni mimo Toontjeho a Gerbena, pro nějž je starostování tomuto Bizárovu snad až příliš krutý trest. 40% ()

slunicko2

Nepodařená kafkovina. 1) Film, který si znovu nepustím, mi připomíná dílo pacientů z Jedličkova ústavu. Tvůrci totiž neznají míru. Atmosféře by prospělo omezení thrillerových prvků tak na třetinu._____ 2) A k tomu téměř všechny postavy jsou nesympatické anebo přímo odporné. To je mi ale výběr. ()

kolemjdouc

nejsem si jistá tím,co mě donutilo dodívat se do konce.Asi scénář .Netradiční pojednání o praktikách drobných mafiíí kdy se zastrašování vymkne z rukou.Netradiční kamera s pohledem jakoby zespoda což některým hercům dávalo vizáž idiota.Zkrátka žádná klasika....A tragedie když si někdo pořídí potomka který se projeví jako totální idiot ()