André Rieu: 70 rokov mladosti

(koncert)
  • Česko André Rieu: 70 let mlád (viac)
Hudobný
Holandsko, 2020, 154 min

André Rieu

André Rieu oslavil svoje 70 narozeniny a tak na svém zámku v Maastrichtu uspořádal velkolepou party. André nejprve diváky provede svým zámkem a přitom zavzpomíná na ty nejzajímavější životní okamžiky – osobní i umělecké. Oslava pak bude pokračovat jak jinak než hudbou. Hudební putování okolo celého světa s výběrem z mistrových nejoblíbenějších a nejpamátnějších koncertů (ve Vídni, New Yorku, Amsterdamu, Sao Paolu a dalších světových metropolích). (Prenosydokin.cz)

Stružák

Hudebně samozřejmě pecka a jsem HODNĚ rád, že jsem měl možnost tohle včera vidět v kině (a šel bych zas a znova), to jo! Nicméně pokud budu brát tenhle počin jako "dokument", tak budu zklamanej. Já jsem se totiž přišel podívat na Andrého a jeho Johann Strauss Orchestra, nikoli na "krasobruslení", záběry "National Geographic" nebo nějakou "tancovačku" někde v sále ve Vídni (nebo kde vlastně už, nevím). Nepochopte mě špatně, já jsem rád za Andrého rozhovory a chápu, že do koncertu nepatří jenom záběry na kapely. Záběry na diváky v Mexiku, Nizozemí i jinde byly super, stejně tak ostatní momenty (nechci prozrazovat), ale těch záběrů "mimo" tam bylo někdy až přehršel a výslednej dojem rušily. Nemalý minus taky putuje do střižny, přišlo mi, že si střihači nevědí rady a jsou absolutně mimo rytmus hudby. Škoda. Tenhle dokument měl potenciál, ale tvůrci s ním naložili bídně. Ale je mi jasný, že to tu ve výsledku bude mít vysoký hodnocení (protože lidi budou hodnotit hudbu a nikoli technickou kvalitu filmu). Fanouškem Andrého jsem byl a budu, jsem rád za návštěvu kina, která mě emocionálně vyždímala do sytosti a budu na ni dlouho vzpomínat v dobrém, ale ne, "André Rieu: 70 Years Young" není moc dobře zpracovanej koncert nebo dokument. ()