Legally Declared Dead

• Hongkong Declared Legally Dead (viac)

EvilPhoEniX

Adept na nejnudnější a nejméně zajímavější film z Asie, co letos vyšel. Herecky celkem špatný a Anthony Wong je v Číně něco jako Willis či Cage v USA. Hodinu se zde nestane vůbec nic a to jsem po dlouhé době měl myšlenku, že ten film snad ani nedokoukám, no ve výsledku bych udělal líp. Podivně zdlouhavé a příběhově nezajímavé NIC. Příběh**, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost*, Hudba**, Vizuál**, Atmosféra*, Napětí*. 2/10. ()

Lacike

HK remake japonského filmu Kuroi ie, ktorý sa dočkal aj Kórejskej verzie Geomeun jib. Predošlé verzie som nevidel, ale podľa ich trailerov vyzerajú podobne ako vajce vajcu. Je to mix detektívky v ktorej prvú hodinu úradníček, ktorý má na starosti životné poistky prešetruje podozrivú samovraždu u ktorej to vyzerá, že chlapca zabil jeho otec. Lenže sa to neskutočne vlečie. Film príliš nezachraňuje ani prefíkané obsadenie Anthony Wonga, ktoré evidentne odkazuje na všetkých tých psychopatov, ktorých si zahral začiatkom 90tych rokov vo filmoch typu Untold Story. Síce aj tentokrát svojho magora zahral dobre, ale proste to nestačí. Naviac fanúšikovia Untold Story budú skôr sklamaný. Po hodine sa konečne naplno odkryjú všetky karty, ale žiadny gorefest sa bohužiaľ nerozpúta. A to píšem ako človek, ktorý už samoúčelne gorefesty nemusí, ale tentoraz si to príbeh vyžadoval. Namiesto toho sa tvorcovia sústredia na budovanie napínavej atmosféry, ale ani to sa im nedarí a finálny súboj je skôr smiešny. Výsledok je celkovo sklamaním a ľutujem, že som nevidel nejakú predošlú verziu, ktorá všetky zmienené nedostatky napravuje. Predsalen ten nápad a pointa sa mi páčili. Kladom tejto verzie je len magor Anthony Wong a slizký Liu Kai Chi, ktorému ste tú smrť priali. 4/10. ()