Rikei ga koi ni očita no de šómei šite mita.

• Japonsko 理系が恋に落ちたので証明してみた. (viac)
Japonsko, (2020–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Již starověký Pythagoras přišel s myšlenkou, že za vším v našem světě i v celém vesmíru se skrývají čísla. Věda postupně stále více věcí dokáže pomocí čísel vysvětlit, stanovit či znázornit, ale jsou zde i věci, které zatím pomocí čísel, vzorců a formulí vysvětlit nelze. Nebo že by to nebyla pravda? Na jedné japonské univerzitě vyznala mladá žena jménem Himuro lásku svému kolegovi Yukimurovi. On však přišel se zásadní otázkou - Jak víš, že to, co cítíš, je opravdu láska? Oba vědci se tak pustili do série nejrůznějších experimentů, které mají jediný cíl, zjistit podstatu a hloubku jejich vzájemných citů. Láska a věda - může tohle jít vůbec dohromady? (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2020) (S01)

Tak trochu japonská kreslená verze The Big Bang Theory, ovšem s tím, že tomu chybí nějaká ta "blbá" blondýna... A tak je to hlavně o tom, jak v romantice nezkušení vědci se snaží dokázat co to láska vlastně znamená a na vše se jde s hromadou nejrůznějších teorií, které v praxi, kdy s vámi lomcují city a bouří se všemožné hormony, působí docela komicky a vzhledem k faktu co zde zkoumáme někdy i naprosto šíleně. Ano, dozvíme se několik zajímavých poznatků, možná to někoho i obohatí o různé nové odborné pojmy, teorie, postupy a principy, ale pokud nejste zrovna ten "vědecký typ" pak se spíš budete jen bavit tápáním inteligentních lidí nad věcmi, které vám přijdou přirozené a normální. Opravdu je nutné lásku vědecky dokazovat? Není lepší jí dokazovat svými činy? Možná na to zdejší vědecký tým jednou přijde, ale dnes to ještě nebude... A tak je láska těžká pro Otaku, ale nyní už i pro pragmatické intelektuály a ani Jeoffrey jí naprosto nechápe, ale zase - má se láska chápat? Na zajímavý konflikt mezi rozumem a citem tu také nakonec dojde, ale většinu času jde jen o zábavný sitcom s hodně sympatickými postavami, kdy to zamilování hlavní dvojici přejete a možná i některé z vedlejších postav zaujmou. Na pobavení i odreagovaní dobré a za ten vědecký přesah, který z toho dělá o něco víc než jen průměrnou romantickou komedii nakonec dám přesně 7,16897899851 z 10. ()

r=1-sinθ (2022) (S02)

Druhá série přináší řešení několika důležitých vědeckých problémů a dává odpovědi na některé otázky, které hlavní hrdiny pálily. Dál prohlubuje pár témat, která se již dříve rýsovala, a kromě toho všeho přichází i s novými problémy, které bude potřeba dál řešit, protože vědecká práce nikdy nekončí a život obecně občas rád vše zamotává. Odpovědi na palčivé otázky typu „Kdo/co určuje, jestli jsme zamilovaní?“ jsou pro běžného člověka až triviálně jednoduché a hned jasné, ale zdejší vědecký tým se k nim prostě musel dostat složitou a někdy až šílenou cestou, protože ve světě vědy neexistuje tvrzení bez přesných důkazů a studií. Byla to zvláštní a docela zábavná cesta, na které se objevily nové podivné postavy, a kromě romantických peripetií se tu i řešil koncept toho, co je vlastně normální. Zajímavé téma, ovšem opět s poměrně jasnou a logickou odpovědí. Byly tu i věci, které mě příliš nebavily, jako někdy hodně divný fan servis, nebo pár momentů, které sice mohly vypadat logicky, ale zároveň byly tak trochu pitomé a někdy ani ne tou vtipnou formou. Poslední díl byl taky hodně zvláštní a já nějak nejsem úplně přesvědčený, jestli se mi líbil a jestli mi do celého konceptu a ladění seriálu v některých chvílích zapadal. Na druhou stranu je tu hezky vyobrazené, že ti opravdu nebezpeční magoři nemají zpravidla na čele vytetované „Damaged“ a tak je na první dobrou prostě nepoznáte. Co dalšího fungovalo? Romantika, humor, postavy… Prostě to pozitivní u mě převažovalo, takže po důkladné analýze je i můj výsledek překvapivě přesný a jasný. 7/10 ()