Otaku ni koi wa muzukašii

• Japonsko ヲタクに恋は難しい (viac)
TV spot

Hlavní postavy této romantické komedie jsou roztržitá Narumi a flegmatický Hirotaka. Oba se poprvé od střední školy nevědomky potkávají ve stejné práci a při té příležitosti si domluví schůzku, aby popili a porozprávěli o starých časech. Slovo dá slovo, přeskočí jiskra a zanedlouho se z nich stává pár. Ona skrytá milovnice cosplayů a zapřísáhlá fujoshi, on tajně závislý videohráč a fanatický otaku. Je možné, aby jejich vztah fungoval? (Scalpelexis)

TV spot

Terezinka198

Byla jsem mile překvapena, že skutečně existuje kvalitní anime s romantikou a hravým dějem i v "dospěláckém" prostředí. Jasně, jsou pořád dětmi ve své duši, ale bylo to milé pohlazení pro mou duši. Líbilo se mi, jak pojali i romantickou stránku příběhu, kdy se netlačilo moc na pilu a vztahy zde působí realisticky. Postavy byly sympatické a zábavné. Jejich příběh jsem si užila a doufám, že třeba někdy bude pokračování. 9/10 ()

Hees

Ťažko hodnotiť anime, kde vlastne chcete, aby anime bolo dobré, lebo v ňom sú postavy ľudia čo milujú hry, anime, mangu a cosplay. Takže zhodnotiť niečo takéto, keď vlastne chcete, aby to bolo dobré je hneď v prvom rade ťažké a ja sa o to ani nebudem pokúšať. Mám rád romantické anime a toto anime je naozaj vtipné, milé a plné postáv, ktoré si zamilujete a je tu dokonca potenciál aj na ďalší diel. Čo kvitujem a čo je naozaj super je to, že hneď na začiatku tu začínajú postavy spolu chodiť a nie je tu moment, že na to budeme čakať sto dielov, ako v nejakej telenovele. Čo sa mi páči je hlavne neistota Nifujiho o tom či ho vlastne má Narumi rada, alebo nie a táto neistota postupne hlodá diváka a núti ho pozerať ďalší a ďalší diel. Problém je v tom, že v jednotlivých dieloch sa niečo poriadne ani nedeje, lebo anime je slice of life typ anime to znamená, že dej je pomalý a nijak výrazne nenapreduje, alebo nešokuje svojho diváka nejakými náhlymi zmenami. Treba povedať aj to, že anime je pre starších divákov bez minima nejakých ... hlúpych scén odohrávajúce sa v pracovnom prostredí a dané postavy sú dospelé a podľa toho sa aj chovajú, čo je príjemná zmena oproti zaužívaným kauzalitám. ()

TruthPreveal

Moc pěkné romance anime. Určitě jedno z těch lepších. Hrozně moc doufám že bude druhá série, protože to víc otevřeně snad skončit ani nemohlo. Je hlavně dobré že je tu konečně nějaké dobré romance anime které se neodehrává ve škole nebo mezi teenagery, ale mezi dosplělými, což ale vlastně jsou jenom teenageři v tělech dospělých :D. Viděno za dva dny. 5 hvězdiček (8/10). Skvělej opening, moc pěkný a příjemný art. ()

Starletka

Romantická komedie, která není zasazená do prostředí střední školy? To se hned tak nevidí. Nuže jedná se o velmi příjemnou záležitost, která atmosférou, animací i stylem připomíná Gekkan Shoujo Nozaki-kun. I postavy jsou sympatické, opening s endingem moc pěkné, humor funguje, mezi hlavním párem to pěkně jiskří a vůbec to celé působí velice dospěle a jako ze života. 8,5/10 ()

RoyBatty444

Veselé anime o dospelých otaku a ich vzťahu z pracovného prostredia. Ona závislá na anime a mange on hráč video hier. Okrem toho sú priatelia z detstva. Dobre to odsýpa a je tam pár veselých príhod hlavne vyvolaných ich vášňou a snahou sa zblížiť. Je to milo úprimné a párik kolegov/priateľov vnáša tiež oživenie. Animácia je strohá ale neurazí. Je nutné poznať otaku (anime mangaWiki, Ranker, BondLingo) terminológiu. Čo stále vadí je tá odťažitosť. Zamítnuté tagy: dódžinši, úradník, fužoši (fujoshi). ()