Katakimiku

Chápu, že to není klenot a můj postoj k tomuhle anime určitě do značné míry ovlivňují nostalgické pocity (bylo to jedno z mých prvních anime), ale i tak mi Hanako-kun přijde jako neskutečně fajn seriál se zajímavými nadpřirozenými prvky i postavami, sympatickou lehce romantickou linkou a i roztomilým a originálním stylem kresby. Příběh jako takový mě zaujal, stejně tak doufám v další scénky z minulosti postav, navíc má seriál do budoucna ještě s čím pracovat. Opět je to jeden z těch příběhů, kde strašně moc záleží na tom, jak moc vás seriál zaujme stylem vtipů a interakcemi postav, což se u mě bez potíží povedlo. 8/10 ()

Jeoffrey

Jibaku shounen Hanako-kun je hodně zvláštní anime. Má to poměrně originální animaci, na kterou se mi docela těžko zvyká, až příliš často mi to připomíná, že anime je kolikrát vlastně rozpohybovaná manga a tady to působí divně. Stejně tak se tu hodně často mění celková nálada (jak píše Goku) a ty skoky jsou někdy takové nepřirozené. Postavy jsou zajímavé, stejně tak jednotlivé příběhy a to tajemno ohledně zdejší bratrské dvojice. Na druhou stranu se nějak nemůžu s postavami sžít. Yashiro je místy neskutečně naivní a její touha po dívčích romancích a popularitě se u chlapa ve věkové kategorii 30+ už moc s pochopením nesetkává - opět jak píše Goku, asi nebudu cílová skupina. Přesto jsem to na rozdíl od kolegy nevzdal, zvědavost mi to nedovolila, chci vědět jak to dopadne, chci znát detaily vztahu mezi oběma bratry, zajímá mě dokonce i to, jak tahle twilightovská romance dopadne a třeba i to jak dopadne takový Mitsuba, i když mě zrovna tahle postava zase příliš nesedí. Je to nápadité, je to i vtipné, ale zároveň jsou tu věci u kterých si říkám "meh", přesto se držím dál, celou první sérii a nejspíš dám i tu další a zápasím s tím, jak moc mě tohle anime bavilo, oslovilo a zaujalo. Silné 3* nebo slaboučké 4*? Nakonec po zralé úvaze volím silné 3*, tedy nějakých 6,4/10. ()