Sharky95

Věděli jste, že se Youtube snažil konkurovat Netflixu vlastní produkcí? Já taky ne, ale pak jsem náhodou objevil tuhle sérii (rozdělená na dvě půlky po 6 epizodách) Metal Gear Solid V: Phantom pain: Anime. Asi takhle by se dala shrnout tahle série. Na prostoru jedenáctí epizod (dvanáctá je takový bonus a Urobochiho parodie na jeho neslavnější anime - Madoga Magica) nedostáváme žádný souvislý příběh a ani něco jako hlavního hrdinu, ale sledujeme epizody z různých míst na světě (na anime neskutečně různorodé postavy - od amerických mariňáků přes africké dětské vojáky po ruského potápěče), které dohromady dávají komplexní pohled na globální revoluci na bojišti. Absence hlavní dějové linky případně nějakého hlavního hrdiny může odradit (přidejme k tomu i užití 3D modelů a CGI animace, které taky nesedne každému), ale dal bych tomu šanci i když anime nemusíte. Svým neobvyklým přístupem a velkým důrazem na detail (vojenské porno) a realismus (asi nejrealističtější ztvárnění mechů) jde o unikátní dílo. ()