Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (4)

Cobra (2020)

Do Koronavirové krize seriál jak dělaný. První série popisuje chování vlády v nouzovém stavu a také chování obyvatelstva. Pěkně se dá vidět chování různých typů obyvatelstva. Stejně tak lze vidět i různé situace, které se opravdu dějí i ve skutečném světě, a to i v ČR, jako je snaha opozice o získání moci, a potlačování jednotlivých vládních rozhodnutí. ()

Season 1 (2020) (S01)

První série začne poměrně zhurta, a rovnou nás vrhne do centra dění. Možná bych i ocenil nultou sérii, kde by se více řešili příčiny a chystání se na katastrofu. Z postav to zatím nejvíce táhne sympatický Richard Dormer, který hraje správného klaďase, který se snaží za každou cenu udělat správnou věc. Klasicky výborný je také Carlyle jako Britský premiér. Uvidíme, jak to bude pokračovat dále, když se zdá, že hlavní problémy jsou na konci série již zažehnány. ()

Cyberwar (2021) (S02)

Druhá série skočila vcelku dost dopředu od první, ale zajetý styl seriálu zůstal stále stejný. Furt se mi líbí to politikaření na pozadí katastrofy. Opět mi to hodně připomíná naše prostředí, a v mnoha postavábych se dali podle mého najít české ekvivalenty. Podobně jako u první série, tak i tady mi přišlo, že těch šest dílů je pro tvůrce málo, a některé linky tak zůstají otevřené, a mám obavu, že v příští sérii se zas skočí jinam, a řešit už se nebudou. Na druhou stranu zas malý počet dílů nenabízí možnost k nějakým velkým oddechům a pauzám, a furt se něco řeší, a není tu skoro žádného hluchého místa. ()

Rebellion (2023) (S03)

Třetí řada pokračuje v duchu předešlých dvou a opět tak dostáváme nový, destruktivní, značně nepravděpodobný, avšak společensky pro současnou dobu aktuální a na reálné nebezpečí ukazující problém, který je třeba vyřešit. K dokonalosti třetí řadě chybí to, že otevírá poměrně dost témat a příběhů, a ne všechny se podaří zdárně zakončit, což dosti vybízí k tomu, aby se to dořešilo v případné další řadě. Ale koukám, že podobnou výtku jsem měl už i u minulé řady a z té se do téhle nepřenáší vyjma hlavních postav vůbec nic, takže to jede spíš takový 24 hodin styl, kde také někdy zůstavali věci dost otevřené. Klidně bych u některých Britských projektů uvítal i více než těch jejich klasických šest epizod. Třeba tahle řada k tomu úplně vybízí. Jinak je tu ale opět klasicky super politické spektrum, protkané veškerou arogancí či honem za mocí. ()