Two Moons

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
USA, 2018, 42 min

honajz2

Měsíc je mysteriózní. Lidstvo se na něj sice už dostalo a víme, že už tam asi není moc co tajemného objevovat, ale stejně je jeho existence svým způsobem záhadná. Proč je? Proč ho vidíme tak, jak vidíme? Tyčí se nad námi, je věčně spojen se Zemí, jeho přítomnost na obloze je přirozená, protože jsme si na něj zvykli. Ale stejně stále působí svým způsobem tajemně a jelikož má "tvář", je teoreticky svědkem mnoha věcí, které se odehrávají i na místech, kde zrovna žádný člověk široko daleko není. A tenhle film to, ačkoli se to nemusí zdát a ačkoli to z toho pocítí málokdo, přesně tohle ukazuje. Jako u většiny filmů Jamese Benninga, i tady jen stěží vysvětlím, proč se mi to vlastně líbilo. Pokusil jsem se o to, ale asi to spíš působí, jako kdybych se předtím zfetoval. Ne, jsem čistý a tohle bych vám řekl i naprosto střízlivý. Já nevím, mě se to prostě líbilo, i když jde jen o dva záběry toho, jak Měsíc vyjde a následně vystoupá nahoru a zmizí mimo záběr. Do toho jsou slyšet ruchy okolí a to tomu dodává zvláštní atmosféru, jako by jste přímo někde stáli, pozorovali Měsíc a okolo vás svět fungoval normálně tak, jako v noci funguje (ačkoli teďka by se hodilo spíš napsat fungoval). Za první část bych dal plný počet, ta druhá část je slabší, takže nakonec zůstanu "jen" u silných čtyř hvězd, nicméně líbilo se mi to a oslovilo mě to hodně. I když bych to doporučit nedokázal. Btw nejlepší scéna je ta, kdy hraje sotva slyšitelná hudba, která ale i tak celý záběr dost ozvláštní a navíc se do něj, ať už to byl záměr nebo ne, perfektně hodí. A je tu i jeden zvrat! Silné 4* ()