MickeyStuma

Vytvořil nejmohutnější vrtulník MI-8 na světě. Vytvořil nejsilnější dopravní vrtulník na světě MI-12. Igor Ivanovič Sikorskij obdivoval jeho vynálezy. Pro ruské vrtulníkové letectví je jeho příjmení stejně významné jako Koroljov pro kosmonautiku. Michail Leontyevich Mil. Vynikající sovětský konstruktér vrtulníků a tvůrce vrtulníků MI. A o jeho životě a osudu vypráví i tento skromný i snímek, ve kterém jsou občas použity i dobové záběry. Ano, skutečně skromný, neboť svými úryvky vypadá jako sestřih dlouhodobého seriálu. Na životopisný film je toho zkrátka po dějové stránce poměrně málo, aby si divák o životě a díle tohoto konstruktéra udělal nějaký obrázek. Už z tohoto důvodu snímek prostě zklame. Zajímavostí na celé koncepci snímku však je, že se ruští tvůrci vůbec nedotýkali studené války, jak je stále zvykem v kinematografii hollywoodské, byť soutěžení s Američany tu samozřejmě je. Dokonce se i oba tábory setkají a důvod už prozradí snímek. Pro ty, co ruské konstruktéry vrtulníků Sikorskije a Mila neznají, snímek prozradí, že někdo takový v minulém století skutečně byl a působil, ale pro nějaké podrobnosti nejen z jejich života, ale i z pracovní náplně, se musejí podívat jinde. ()