Ztratila se čtrnáctiletá dívka Nikola. Nikdo netuší kam, není jasné, zda vůbec žije. Pro kriminalisty z Ostravské kriminálky je to samozřejmě mimořádka. Je vyslýchána dívčina rodina, její kamarádky ze školy i ze stadionu, kde trénovala s ostatními roztleskávačkami. Vyslýchat tak mladé dívky však není pro partu otrlých kriminalistů, tedy Honzu (Stanislav Majer), Richarda (Karel Dobrý) a mladého Matese (Štěpán Kozub), nijak jednoduché. Proto je přizvána žena, která může lépe porozumět dívčím duším. Kapitán Ema Grodská (Pavla Beretová) má po odchodu z předchozí funkce volno, a tak kriminalistům ráda pomůže. Šéf kriminálky souhlasí a mužný duch oddělení doplní jemnější ženský element. Vyšetřování postupuje těžce, podezření jsou nejasná, a je to právě Ema, kdo narazí na první důležitý důkaz, který někam vede. Objevuje se možný motiv lechtivých fotografií mladičkých dívek, které putují po internetu. Toho, čemu se říká dětská pornografie. Kriminalisté se zvolna prokousávají k výsledku v reálném světě města Ostravy i na bezbřehé síti internetu. Řešení případu ztracené dívky je překvapivé, stejně jako Emino vlastní, životně důležité rozhodnutí, které učiní ve svém světě kriminalistiky. (Česká televize)

yastrab

Ať se člověk podívá kamkoli,všude najde v krimiseriálu natočeném po roce 2000 přechytřelou ženskou.Snad jediná vyjímka jsou Případy 1.oddělení,což je pro mne Top a nechtěně s tím člověk porovnává ostatní díla.Tady je to ještě umocněno diskriminačním Pavlem Křížem,což už sklouzává k trapnosti.Ne že by Pavla hrála špatně,ale ukázková schopnost přetěžkých povinností matky a šéfky oddělení kriminalistů(díl 2), aspoň za mne ubírá body.Vyvrcholení na stadionu ještě podtrhlo celkové trápení a místy se člověk neubránil úsměvu,který by se hodil spíše k parodii.Dále jak zde již někdo psal i dle názvu je jasné,že se děj odehrává v Ostravě,tak si tvůrci měli dát práci s nářečím(viz. Dukla 61). ()

quido.morava

Kromě pár identifikovatelných záběrů z Ostravy to s životem v Ostravě nemá co dělat - ani dialogy, ani mentalita a chování postav, prostě nic... Jen vyčichlá představa eskymáků o životě v tropech. A děj či zápletky nijak zvláštní, spíše nereálné. Nevěřím, že to s tímhle obsazením tvůrci v dalších dílech nějak spraví. ()