Neviditelné struny - Talentované sestry Puskerovy

• Maďarsko Láthatatlan húrok - A tehetséges Pusker nővérek (viac)

Júlia a Ágnes Puskerovi, sestry z maďarského městečka Kecskemét, obě skvělé houslistky. Pro ty, kteří se příliš nevyznají ve světě klasické hudby, jsou jejich jména možná neznámá. Ani média je zatím neobjevila, přestože sestry Puskerovy vystupovaly na mnoha prestižních místech doma i v zahraničí. Jsou to v podstatě jen dvě dívky, které dělají to, co milují – hudbu. Hra na housle je jejich rodinným dědictvím a zároveň obrovským společným poutem. Pro běžného člověka by tohle samo o sobě asi nebylo příliš zajímavé. Kolem nás žije mnoho talentovaných hudebníků, proč by ony měly být jiné? Sestry vzbudily zájem režisérky Ágnes Sósové a maďarské produkce HBO především neobyčejným vztahem, který spolu mají. Jejich hudební talent – houslisti říkají duše – jen doplňuje celý příběh. Společně s nimi budete cestovat v různých obdobích jejich života a odhalovat jejich neuvěřitelně silné sesterské pouto i střežené rodinné tajemství, které výrazně ovlivnilo Juliin i Agnesin život. Film doprovází nádherná klasická hudba a dodává dokumentu éterický rozměr. (HBO GO)