Tak chutná Pho

Vietnamský kuchař žijící ve Varšavě se snaží přizpůsobit evropské kultuře, kterou jeho desetiletá dcera dávno přijala za svou. Příběh o lásce, nedorozumění a jídle... Long je vlídný vietnamský kuchař, který žije ve Varšavě se svou předčasně vyspělou desetiletou dcerou Majou. Pracuje v restauraci, kde je oblíbená jeho specialita Pho. Ale když jeho šéf prodá prostory ambicióznímu developerovi, který chce podávat různé druhy asijských jídel, Long se musí přizpůsobit. Maja mezitím lpí na vzpomínce na svou polskou matku, která zemřela. Bojí se, že na ni její otec pomalu zapomíná a hledá náhradu v osobě milé sousedky, která žije v protější budově. Zatímco se Long snaží přivyknout novým požadavkům, nevšimne si obav své dcery, ale Majina vzpurnost a jejich vzájemný blízký vztah ho záhy přimějí všechno změnit. (Cinemax)

sochoking

Príjemná pohodová oddychovka o chlapíkovi, ktorý po smrti svojej ženy vychováva svoju desaťročnú dcéru sám a akýmkoľvek problémom čelí so stoickým kľudom v duši a s úsmevom na tvári. Zrovna takýto film by si zaslúžil dlhšiu stopáž. Aspoň o tridsať minút. ()

Malarkey

Říkal jsem si, že film Tak chutná Pho by mohl být v nějakém podobném duchu jako Bistro Ramen. Výsledek je ale daleko poetičtější, pomalejší, tišší, ale tím neříkám, že horší. Příběh Longa je hodně melancholický, místy i smutný, ale líbilo se mi na jeho příběh koukat. Možná i proto, že podobně jako Long se občas cítí každý z nás. Musím říct, že u tohoto filmu mě opravdu mrzelo, jak je vlastně krátký. ()

slunicko2

Film bez tváře. Humor v tomto polském filmu je tak nenápadný, že si ho ani nevšimnete. Na jeho přítomnost vás upozorní až logická úvaha (to si snad dělají srandu) a současně nedostatek dramatičnosti, takže drama to tím pádem taky nebude. Je to prostě nevýrazný film. ()

Enšpígl

Doslova fascinující hlavní hrdina Long se kterým se teda osud fakt zrovna dvakrát nesere a on si v sobě přes všechyn ty rány nechává vlídnost a pozitivní energii. Jeho vnitřní síla byla až inspirující. ()