silentname

Nebudem pri tomto filme nič zapierať. Po prvých 15-tich minútach som to chcel vypnúť, lebo som mal pocit, že to bude ďalšia tohtoročná filmová katastrofa. Dialógy boli mizerné, atmosféra nulová a vôbec som nevedel o čo vlastne tvorcom ide. No postupne sa človek do toho začína dostávať. A najmä som si neustále hovoril - "Dúfam, že raz nebudeme s manželkou viesť takéto dialógy. Pretože by to bolo skutočne smutné." Keď sa láska vytratí, ostane len samota, frustrácia, hnev a človek neustále toho druhého obviňuje. A neviem povedať kto je zlý, pretože reálne nie je zlý nikto. Každý má len svoj uhol pohľadu, a každý si myslí svoje. A mať rozdielne názory nie je vôbec zlé. No naši dvaja hrdinovia to absolútne nevedia spojiť. Ona je veľmi praktická, on chce snívať a žiť v inom svete. A medzi nimi následne vznikajú konflikty, ktoré sa už postupne nedajú liečiť. Pretože niekedy stačí málo a všetko sa môže rozplynúť ako ilúzia, alebo odletieť ako vesmírna loď v našom filme. Osobne nemôžem povedať, že by bol "Alienated" vynikajúci film, no jednoznačne je to film, ktorý ma prinútil nad niektorými vecami sa zamyslieť. A určite ma dostal k tomu, aby som si povedal, že takto by som určite po štyroch rokoch manželstva vyzerať nechcel. Možno keby si film vzalo veľké štúdio a malo to väčší budet, tak by to vyzeralo lepšie a aj by to možno inak plynulo, no to nebudem hádať. Takto je to miestami pomalé, miestami nudné a niekedy dokonca aj veľmi neprirodzené. Ale keď človek tento film pochopí počas sledovania, tak je to relatívne zaujímavé a chcel som vedieť ako to dopadne. Neviem či by si niekto iný tento film užil, no ja som si v tom svoje našiel. Zvážte si a rozhodnite sa sami. Ale nemyslím si, že by to bol film, ktorý by bežný divák výrazne ocenil. Hodnotenie: C+ ()