Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa Bobbyk69 k tomuto seriálu (3)

Zámek a klíč (2020)

Seriál s nevyužitým potenciálem, který ze zajímavého námětu udělal cosi průměrného, možná mírně nadprůměrného a místy dost nudného.  Než jsem se pořádně vžila do děje a začalo mě to bavit trvalo mi to 5 epizod první série. Následně svoji recenzi rozdělím na ty tři série. První série Nevyužila potenciál, který měla, ale nebyla zas tak hrozná. Taková mírně nadprůměrná série, u které mi trvalo trochu déle, než jsem se do toho dostala, ale nakonec mě to začalo i bavit. 65% Druhá série Se mi zdála o něco lepší než ta první, hlavně díky hereckým výkonům Kinsey. Přesto mě tady štvalo, že se tu mnozí dospělí chovali jako puberťáci a Lockovi se chovali dost nelogicky, často by tam určitě šlo najít mnohem lepší řešení než to, co našli. 70% Třetí série Ovšem, co z toho udělala třetí série, který byla úplně zbytečná a v pohodě bych se bez ní obešla, mi půjde těžko slovy popsat. Postavy se tu chovají velmi nelogicky, děj je nudný, melou tady pátý přes devátý, tak že to postrádá rozum. Ještě že tady byl malý Bóďa, jehož představitel na svůj věk odvedl výborný herecký výkon, i když se taky choval velmi nelogicky, když cestoval v čase a zasáhl do děje a řekl Gabovi, že prohraje. Taky mě tady dost štve chování Tylera, který už už chce odejít z domu a pak zase zůstat a pak už chce zase odejít a tak pořád dokola. 50%   Nemluvě o tom, že tu vznikla nějaká tradice, že v každé sérii je v posledním dílu souboj zakončen tak v polovině a druhá polovina je o žvástech mezi postavami, emocích a objímání, což tam samozřejmě patří, ale nepotřebujeme z toho mít 25 minut. Takže celkově z toho mám pocit, že jsem nebyla dostatečně spokojená a dávám tomu tři hvězdy. 60% ()

Drama až do konce (2021) (S02E10)

Tahle epizoda byla rozdělena na dvě části. Ta první, v které se toho dělo hodně, byla skvělá, souboj Kinsey s Fintou byla ta nejlepší část z toho všeho, ale všechno zkazila druhá emočně velmi vytížená polovina. Ano emoce tam rozhodně patří, obzvláště když je po boji, ale nepotřebuji pozorovat 25 minut brečící a smějící se postavy. Třetí série bude podle mě zbytečná, bohatě by stačily dvě série. ()

Pět minut (2022) (S03E03)

Tahle epizoda byla doslova jedno velké WTF, čekala jsem na jak velké dno až dokáže třetí série padnout a asi jsem ho našla, zatím je třetí série jedna velká kolosální kravina. Postavy se chovají dost nelogicky, hlavně Bóďa. Jedna hvězda za ten alespoň trochu zajímavý konec. ()