Cesta svatojánských mušek

• USA Firefly Lane
USA, (2021–2023), 22 h 22 min (Minutáž: 44–70 min)

Tvorcovia:

Maggie Friedman

Predloha:

Kristin Hannah (kniha)

Katherine Heigl, Sarah Chalke, Beau Garrett, Ben Lawson, Roan Curtis, Ali Skovbye, Yael Yurman, Chelah Horsdal, Quinn Lord, Paul McGillion, Jason McKinnon (viac)

Kate a Tully jsou od dětství nejlepší kamarádky, přátelí se desítky let a překonaly spolu spoustu životních zkoušek. Možná je ale navždy rozdělí zrada. (Netflix)

yvona

Problém je v tom, že od první epizody se zbrkle střídá až 5 různých časových období, přičemž se prolínají nečekaně, bez návaznosti a bez upozornění jedno s druhým, třetím.......atd.. Jakoby sestříhali několik filmů a slepili je bez rozmyslu halabala. Takže jsem se neorientovala, ztratila jsem zájem a navíc to byla strašná nuda, nic se nedělo. Trochu to začne být zajímavější od 5. epizody, ale pořád to není žádná hitparáda. Odulý arogantní ksicht Katheriny Heigl, která nemůže zapomenout, že se v pěti letech ztratila v davu, tomu moc nepřidává. Poslední epizoda je tak zmatený slepenec, že předpokládám , že někam zašantročili kus něčeho podstatného, co by vysvětlovalo závěrečnou scénu. ()

haroska

Velmi sympatické obsazení, celkem poutavě vyprávěný příběh velkého přátelství, kde by byl veliký potenciál.... Ale.... Občas mi přijdou časově střihy trošku nepřehledné a celé je to tím nekompaktní. Finále dle mě trošku právě koliduje s otazníkem, co se tam kde stalo....myslím,že se z toho dalo vytěžit víc. Uvidíme, co druhá řada, pokud nějaká bude. ()

BarryLyndon

Nejnavoněnější hovno tohoto roku. Když si objednáte z Wishe The Morning Show, tak vám přijde tohle. Možná je to tím, že jsem nevyrostl na Scrubs a Greys anatomy, ale Katherine Heigl a Sarah Chalke opravdu po 40 vidět nepotřebuju. Generická retro flashbacková kokotina. Má to docela dobrý hudební montáže, ale jinak jsem se za tvůrce strašně styděl. 3/10 ()

Michelle75

Chlapi, vy na to nekoukejte, ať neklesají procenta. Prostě seriál o přátelství dvou dívek, žen, které se dobře doplňují a každá je úplně jiná. Občas kýč jako bič, občas sranda nebo depka. Časové roviny, které svým vizuálem bodují. A hezká představa, že taková přátelství oprvadu existují....já tomu věřím. ()

kleopatra

Po první sérii jsem si říkala, že fajn, ale takové moc holčičí a flashbacky ne vždy přehledné a všichni se zase v něčem šťourají a nádavkem se litují, takže tak na 3*, jenže mám rozpletený svetr - pro kamarádku, tak jsem zůstala i na druhou sérii. Ta je vyzrálejší po všech stránkách a dojemná tak, že funguje i na mě, což je co říct. Toto se mnou rezonovalo. Možná proto, že mám taky kámošku od školky, taky jsme tančily na Abbu s kořenkama, prošly spolu kdečím, i nemocí, a moc pro mne znamená. ()