Španělský koprodukční snímek se soustředí kolem tří hlavních hrdinů a jejich příbehů. Mateo (Álvaro Cervantes) pracuje jako strážce španělské hranice v marocké Melille a jeho denním chlebem je bránit uprchlíkům v nezákonném vstupu do země, což je pro něj také zdrojem jistého morálního dilemmatu. Gonzalo (Luis Tosar) již dlouho podmaňuje svůj život boji proti lovení slonů na slonovinu, nyní je ovšem na čase věnovat se i své rodinně, jmenovitě dceři Sandře (Anna Castillo), která má problém s drogami. A končně malý Adú (Moustapha Oumarou) po vraždě matky podniká strastiplnou cestu z Kamerunu do Španělska za otcem. Film z různých perspektiv představuje otázku odlišných priorit a komplexitu situace s uprchlíky, nebývalé hrůzy a naprosté odhodlání. (Candice)

vojacekr

Pokud odhodíte předsudky, je to drama o lidskosti a vůli přežít za cenu podstoupení čehokoliv. Pokud si ale vzpomenete na situaci v Evropě s uprchlíky za poslední roky, jednoho by film akorát vytočil do červena a bral to jako propagandu. Já volím tu 1. možnost. Epilog si ale mohli odpustit. ()

KraLuban

Pro mě velmi rozporuplný film...silný příběh z Kamerunu, průměrný z Ceuty, nijaký příběh otce a dcery. Ale především vlastně žádný konec, jen hraní na city. Plus, navzdory přesvědčení "dobroserů", ten drsnější pohraničník má ve svém vysvětlování na konci pravdu. Řešte si svoje problémy. Jinak ale zajímavé, stojí za kouknutí. ()

Zaks

Dosť rozporuplný film s osudmi rôznych postáv, ktoré zdanlivo spolu nesúvisia, ale v istých situáciách sa jemne obrazovo prelínajú, čo je plusom tohto snímku. Pozrieme si linku s rozmaznanou dcéruškou daňového podvodníka - filantropa, príbeh úteku malého chlapca, k tomu ešte únik migrantov na vysnívaný západ a tiež sa dozvieme viac o strážcoch hraníc. To posledné bolo úplne najslabšie a strašne z toho sršala proutečenecká propaganda. Aj v mnohých iných scénach sa hrá čisto na city, avšak s dosť falošnou muzikou, chýba mi pohľad druhej strany. ()