Ticho ve slatinách

• Španielsko El silencio del pantano (viac)

Úspěšný autor krimi románů shání podklady pro novou knihu o korupci a přitom stírá hranici mezi fikcí a realitou. (Netflix)

FacePalm

Na film jsem se podíval pouze kvůli tomu, že zde účinkoval Pedro Alonso, známý díky seriálu La Casa de Papel . I když jsem od tohohle filmu moc toho neočekával, nevěděl jsem že to bude až takový propadák. Tomuhle se říká Thriller? Ve filmu se skoro nic neděje. Ale i tak za snahu dám dvě hvězdy. Kdo má rád seriál Money Heist ať si klidně na na tenhle film koukne. Ale dopředu ho varuji, že po dokoukání tohohle snímku bude silně zklamán z role Pedra. ()

sirjohn

Nadchl mě nový seriál Berlín a tak jsem si chtěl ještě Pedra Alonsa užít déle. Zcela bez srovnávání, těšil jsem se na Berlína v nové roli. Příjemné prostředí, postupné robalování příběhu - na to jsem měl náladu a přišlo vhod. Bohužel "sandwich byl po rozbalení okoralý a unylý". (SPOILER) Linka fikce se dala prolínat celým průběhem filmu, mohla zde být posunutá časová linie, wow, mohlo to mít šťávu, s výrazem Pedra Alonsa, drogovým syndicatem s linií zkorumpovaných politiků/policistů, kteří neví, kdy ony dokumenty vyjdou najevo...mmm, hezká představa - ale holt jen fikce :). Čisté 2* P.S.: kdo neví, "proč jdou od Netflixu peníze do Španělské produkce", asi neviděl La Casu.., ale pak vyvstává otázka, proč by sem jinak někdo šel :) ()

Malarkey

Asi byl v několika posledních letech obrovský nárůst uživatelů Netflixu ve Španělsku. Jak jinak si vysvětlit, že zrovna ve Španělsku vzniká snad největší množství produkcí z celé Evropy, do kterých Netflix sype peníze. Přitom třeba v případě tohoto thrilleru to zrovna úplně s kvalitou nevyhráli. Všichni jsou tu mega slizcí a navíc, pokud byste vybírali film na nejlepší usínání, asi byste dlouho po shlédnutí tohoto filmu nemuseli přemýšlet. Velká nuda a těžký nezájem. ()

IceQueen

Ja si dovolím citovať studnicu veškerého vedenia všehomíra - wikipédiu, ktorá nás informuje, že thrillery „sú charakterizované rýchlym sledom udalostí, častou akciou a nápaditými hrdinami...." Takže v tomto prípade je to nie, nie a nie... „Často sa používajú nástroje ako napätie, falošné stopy a cliffhanger" A v tomto prípade je to nie, zriedka a neviem, možno mi niečo uniklo. Ešte sa tam píše niečo o silnom napätí a emóciách, ale to už len mávnem rukou. Príjemnú zábavu. ()

AloeB

Abych byl upřímný, pustil jsem si to hlavně kvůli Pedru Alonsovi, který mě oslnil jako Berlin v La Casa de Papel, v naději, že se dočkám podobného hereckého výkonu (a s tím souvisejícího podobného charakteru) jako v seriálu. Inu, výsledek je někde na půl cesty. Nevím jestli to opět souvisí se snahou škatulkovat herce, ale Alonso zde opět hraje řekněme intelektuála s kriminálními konexemi, jenže zde divák nemá tušit, co je realita a co je fikce v hlavě spisovatele. Tedy až na to, že je uváděná hranice mezi fikcí a realitou naprosto irelevantní a snaha o amenábarský přesah se zde Marcu Vigilovi zkrátka nepodařilo. V konečném důsledku by tak film působil mnohem lépe jako krvavější béčkový thriller, přeci jen postavy na to má, od profesora ekonomie podnikajícího v drogovém průmyslu, po drsňáka s mačetou a babičku opět rozjíždějící byznys s návykovými látkami. Na rozdíl od ostatních hodnotících ovšem nemohu říct, že by mě film nějak extra nebavil, což má hádám na svědomí krátká stopáž, a velmi se mi líbilo prostředí milované Valencie. Samozřejmě nejde o nic extra, Španělé mají mnohonásobně lepší thrillery, ale rozhodně to není nijak marná záležitost. ()

• Ve filmu se objeví i typická slavnost města Valencie – Semana Santa Marinera, která je zasazena do velikonočního období a kde kněží nosí specifické kápě s dlouhou špičkou. (AloeB)