Skúsený vyšetrovateľ Bjørn sa ráno zastavil na forenznom oddelení. Viedla ho tam rutinná povinnosť pri identifikácii v jednom prípade. Na pitve leží telo dievčaťa, podľa patológovho hodnotenia jednoznačná obeť samovraždy. Keď však Bjørn v dievčati spozná svoju jedinú dcéru Christinu, je mu zrejmé, že tu sa ocitol tvárou v tvár brutálnemu vražednému zločinu. (Arsenal83)

Disease

Další severská krimi perla, kdy jde hlavně o psychologii a mezilidské vztahy a krimi linie je vcelku podružná. I když i tady se najde prostor pro překvapení. Jako bonus obsazeno dánskou hereckou smetánkou. ()

petikacka

Tak tohle mě trefilo fuckt na komoru. Vyřešit případ smrti své vlastní dcery během 8 dvacetiminutovek a ještě k tomu neustále zajímavě měnit kdo je vlastně WHO a nakonec to vyřešit překvapivě, to se jen tak někomu nepovede. A tady se to prostě ku*evsky povedlo. Za mě za naprosto ojedinělý počin 100% (01.07.2021) ()

Snorlax

Kromě Thomsena mají všichni vlastně pouhý štěk. Krátké díly by dávaly tušit, že dynamika bude ohromná, ale bohužel tomu tak není. Jsou vynechány slepé cesty, každý výslech přinese další stopu. Ale všechno působí poněkud nevěrohodně a samotné odhalení pachatele není o nic lepší. Vše spíše připomíná studiovky ze sedmdesátek. ()

DonBraso

Ulrich Thomsen předvádí koncert.Musím říct, že tento koncept není vůbec špatný,jen mu kupodivu chybí dynamičnost. Bjørn Rasmussen chce přijít na to,proč jeho dceru někdo zabil či doopravdy spáchala sebevraždu. Každý díl je silná dialogová bomba , která doopravdy těží co předvádí Thomsen. Ono je pravda, že mu sekunduje dánská herecká elita. Přesto právě někdy si najdete místo, které Vás i při tak malé stopáži dokáže unavit. Jako detektivka samozřejmě čekáte na poslední díl,ale už v koutku duše víte, že i další série je , tak si říkáte aspoň jestli se vůbec odhalí někdo či nikoliv. Trochu jsem si při posledním dílu připadal jak u jedný hry, kdy člověk musel poznat emoce,jak se postava tváří a zde to máte přímo viditelné.Za tohle fakt palec nahoru. Jen se obávám ,že tenhle mustr jestli se bude opakovat,tak už přestane být zajímavým. ()

*CARNIFEX*

Nesmierne vydarená, krimi konverzačka bez akcie, kedy jeden “výsluch” na vlastnú päsť strieda druhý a takto zaradom, kým skladačka do seba nezapadne. Veľmi vydarená, pomalšia, avšak dejovo pútavá záležitosť .. ()