Talentovaný kluk se přihlásí do pěvecké soutěže, kde narazí na nadšenou učitelku hudby. Ta založí dětský sbor, ze kterého se časem stane škola. (Netflix)

Amasonia

Pohodový film o nadšené učitelce, jejímu sboru a počátcích vzniku hudební školy. Film má spád a ukazuje na dobu, kdy se pedagogové teprve setkávali s tím, jak poznat, co to je dyslexie a jak takovým žákům pomáhat. ()

Jirka_Šč

Trailer (ne příliš vysoké obrazové kvality, ale film vystihující). Itálie první poloviny 60. let, mladá učitelka hudby a nadšené děti, které baví zpěv. Také mě baví zpěv (zpíval jsem ve sboru). A oceňuji velmi příjemnou Matildu De Angelis a dětské herece, kteří tento film táhnou. Proto ignoruji určitý až pohádkově urychlený vývoj některých dospělých jedinců a dávám čtyři hvězdy. Mariele Ventre byla navíc skutečnou osobou, která déle než 30 let vedla sbor Piccolo Coro dell'Antoniano. Dnes se sbor jmenuje Piccolo Coro "Mariele Ventre" dell'Antoniano. ()

• Mariele Ventre (Matilda De Angelis) vedla dětský sbor Piccolo Coro dell'Antoniano déle než 30 let, až do své předčasné smrti na rakovinu prsu. (Jirka_Šč)